Ziraat Bankası KGF Destekli Girişimci Kredisi Detayları

Ülkemizin en güvenilir kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası girişimciler için özel bir kredi paketini hizmete sunmuştur. 31 Mayıs 2017 tarihine kadar gerekli teminatı bulamayan KOBİ’lere özel olarak girişimci kredisi imkanı hakkında tüm detayları sizin için araştırdık.

Geçtiğimiz aylarda hükümet destek programı dahilinde KGF destekli Kobi kredisi veren bankalardan bahsetmiştik. Bunlar arasında Vakıfbank, QNB Finansbank, Denizbank ve Şekerbank gibi bankaların sıfır faizli kobi kredilerine ek olarak Ziraat Bankası da KGF destekli girişimci kredisi fırsatını Kobi’lerin hizmetine sunmuştur.

KGF Destekli Girişimci Kredisi Hakkında Ayrıntılar Nelerdir?

Son başvuru tarihi 31 Mayıs olan Ziraat Bankası Kobi Kredisi, 250 Bin TL’ye kadar kredi imkanı vermektedir. En yüksek vade sayısı 5 yıl yani 60 ay olan girişimci kredisi Kobi vasfını taşıyan her girişimci için geçerlidir.

Ticaret Sanayi, meslek odalarından birine veya Ticaret Borsasına kayıtlı bir Kobi olmak ilk aranan şarttır. Teminat bulmakta zorlanan girişimciler, Kredi Garanti Fonu KGF desteği ile Ziraat Bankası kredisinden faydalanabilmektedir.

Bunlara ilaveten girişimci kredisinden faydalanan girişimci Kobi’ler internet bankacılığı, KOBi Kart, ödeme talimatı, çek, pos veya sigorta gibi Ziraat Bankası hizmetlerinden en az ikisine sahip olmaları gerekmektedir. Mevcut bir ürün yoksa da başvuru yapmak zorundadır.

KGF Kobi kredisi başvuruları Ziraat Bankası ve KGF tarafından yapılacak değerlendirme ile kredi kullanabileceklerdir. KGF girişimci Kobi kredisi faiz oranları şu şekilde belirlenmiştir.

– Kredi vadesi 1-12 ay arası ihtiyaç kredileri için aylık % 0,88

– 13-36 ay arası vadeler için faiz oranı % 0,91

– 37-48 ay arasında ki kredi vadesi için % 0,94

– 49-60 ay arası vadeler için ise yüzde 0,96 oranında kredi faizi uygulanacak olup kredi  başvurusu için Ziraat Bankası şubelerini kullanmanız yerinde olacaktır.

Ayrıca KOSGEB 50 Bin TL Kobi kredisi başlıklı yazımızda KGF destekli kredi detaylarını ve bankalardan finansman desteğini KOSGEB aracılığıyla edinebileceğinizden bahsetmiştik.

İşinizi büyütmek, geliştirmek ve yeni girişimcilik projelerinizi hayata geçirmek adına Ziraat Bankası Kobi Kredisi, sizin için en uygun faizli kredi seçeneklerini Kobi’lerin hizmetine sunmuştur. Ayrıca Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 00 00 hattından da gerekli bilgilere ve detaylara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir