Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi Başvurusu

Ülkemizde milyonlarca emekli sene içerisinde kredi çekme işleminde bulunmaktadır. Yaşanan maddi sorunlardan ötürü emeklilerin kredi çekmeleri büyük sorunlarında habercisi niteliğindedir. Nitekim normal kredi çektiklerinde yüksek faiz oranları ile karşı karşıya kalmaktadır. Fakat emekliye faizsiz kredi bu tür sorunların hepsini ortadan kaldırmaktadır.

Faizsiz kredi çektiğiniz tutarın aynı şekilde bankaya geri ödenmesidir. Örneğin faizsiz bir kredi çektiğinizi düşünelim. 10.000 TL tutarında çekmiş olduğunuz kredi faizi ile birlikte sizlere 14.000 TL’ye mal olacaktır. Faizsiz kredi ise çekmiş olduğunuz 10.000 TL belirlenen vade tutarı içerisinde geri ödemektir.

Üzerine herhangi bir ekleme yapılmamaktadır. Emeklilerin vazgeçilmez bankası olan ve Türkiye’nin bankacılık sektöründe en başarılı kurumlarından Ziraat Bankası faizsiz kredi ile sizlere beklentilerinizi çözüme kavuşturmaktadır.

Ziraat Bankası İle Emekliye Faizsiz Kredi

Bankacılık sektöründe öncü görev üstelenen Ziraat Bankası faiz kredileri ile emeklinin yüzünü güldürmeye devam etmektedir. Bu krediyi kullanmanız ile birlikte sizlerden herhangi bir dosya masrafının da talep edilmediğini unutmamalısınız.

Genel olarak bakıldığı zaman Ziraat Bankası’nın düzenlemiş olduğu kampanyada vadeler 12, 24, 36 ve 48 ay olarak belirlenmiştir.

Tabii ki kredi tutarına göre vadelerde düzenlemeler yapılmaktadır. Anlaşma sağlandığı takdirde ise banka yetkilileri tarafından maaşınızın üzerinden değerlendirilmeler yapılmaktadır. Belirlenen tutarlar ile de her ay düzenli olarak maaşınızdan kesintiler yapılmaktadır.

Emekliye Faizsiz Kredi Şartları

Önceki yazılarımızda uygun faizle emekliye kredi kampanyaları başlığında emekliye kredi veren bankalardan bahsetmiştik. Emekliye faizsiz kredi kampanyasından yararlanmak için şubeden başvuru yapmanız gerekmektedir. Birçok kişi internet ve telefon bankacılığı ile yapmış oldukları başvurular sonucunda olumsuz cevapla karşılaşmıştır.

Adından da anlaşılacağı gibi sadece emekli olan bireylerin yararlanabileceği bir kampanyadır. Kesinlikle kurumsal veya bireysel müşteriler bu kampanyadan yararlanamamaktadır. Bunların dışında bankanın belirlediği herhangi bir şart bulunmamaktadır.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Emekliye faizsiz kredi Ziraat Bankası şubelerinde sizleri beklemektedir. Aşağıda belirlenmiş olan evrakları başvurularınızda mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.

  • Emeklilik belgesi,
  • İkametgâh belgesi,
  • Nüfus cüzdanı,

Belirtmiş olduğumuz evrakların dışında bankanın sizlerden talep edeceği farklı evraklarda olabilir. Ek gelir veya hanede ki diğer gelir sahibi bireylerin gelir beyanları gibi.

Ayrıca başvurularınızda ileteceğiniz evrakların güncel olmasına dikkat ederken mutlaka resmi kurum ve kuruluşlardan almaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde başvurunuz olumsuz değerlendirilecektir.

Emeklilere promosyon tutarları hakkında bilgi sahibi olmak için emeklilik promosyonu detayları başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yapılan Yorumlar 2 “Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi Başvurusu” yazısı hakkında

    1. Merhaba Zehra Hanım

      Kredi notunuz düşük dahi olsa belirlenmiş oranlarda faizle emeklilere kredi kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Yazımızın içinde ki emekliye kredi kampanyaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir