Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Kampanyası

Ülkemizin en eski finans kurumlarının başında gelen Ziraat Bankası, çeşitli bireysel kredi kampanyalarından biri olan eğitim kredisi ile de tüketicilere hizmete devam etmektedir. Üniversiteyi kazanan öğrenciler ve velileri en az 2 yıl sürecek eğitim masraflarını karşılamak isterler. Bu yazımızda Eylül 2017 itibariyle yakında başlayacak eğitim sezonu için emekçiler ve öğrenciler için Ziraat Bankası eğitim kredisi detaylarını sizler için açıklayacağız.

Ziraat Bankası eğitim kredisi detaylarına geçmeden önce öğrencilere kredi veren bankalar başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Detayları

Okul, üniversite, kurs veya dershane giderleri için Ziraat Bankası kredisi oldukça yararlı bir kampanya. Bu kampanya kapsamında 36 aya kadar varan vadelerle ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Örnek hesaplama için 20 Bin TL tutarında ki kredi miktarının geri ödemesi şu şekilde olacaktır. %1,27 faiz oranıyla 36 ay vadeli kredi taksit tutarı 725,94 TL olmaktadır. Yıllık maliyet oranı %20,35 olarak gerçekleşen bu uygun faizli eğitim kredisinden faydalanmanız ise oldukça kolay.

Ayrıca bu kampanya kapsamında ödeme vadesini aylık yerinde 3 ayda bir yapma fırsatınız da bulunmaktadır. Ziraat Bankası öğrenci ve veliler için kredi başvurusunu sadece şubelerde kabul etmektedir.

Şahsi ve maddi teminatın istendiği bu kredi türünde ayrıca vade boyunca hayat sigortasının yaptırılması da zorunludur.

Eğitim Kredisi için istenen Belgeler

Bu banka kredi kampanyası kapsamında Ziraat Bankası öğrencinin eğitimine ilişkin gerekli belgeler isteyebilmektedir. Bunların başında öğrenci belgesi veya üniversite öğrencileri için Transcript (öğrenci ders durum bilgisi) belgesi gerekebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir