Yeni Kredi Çektim Tekrar Çekebilir miyim?

Başlıktaki soru hemen hemen herkesin yaşadığı bir durumdur, her vatandaş artık kredim varken kredi çekebilir miyim sorusunu kendine ya da bankasına sormuştur. Herkesi ilgilendiren bu soru ip uçları sayesinde kolaylıkla aşılabilir. Özellikle paraya ihtiyacı olan vatandaşların, bu konu hakkında bilgi almaya ihtiyacı oluyor. Tekrar kredi çekebilir miyim sorusuna ayrıntılı cevap için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Bankanın Verdiği Cevaplar

Bankalar, kredi vermek için çabalar genellikle. Kredi vermek için çabalamalarına rağmen sicili kötü olan veya kara listede olan kimseye kredi vermezler. Çünkü bankalar da verdiği kredinin karşılığını almak ister.

Bunun için kredi verdiği her kişinin sicilini kontrol ederler. Başvuruda bulunduğunuz her bankanın kendine özel yeni yöntemleri bulunur. Bu yöntemler hakkında bilgi edinmeniz size fayda sağlayacaktır. Dolayısıyla her bankanın değerlendirme süreci benzer olsa da, tekrar kredi çekim işlemleri için bankalar kendine özgü araştırmalar yapabilir.

KOBİ Kredisi

Eğer bir kobi işletmesinde çalışıyorsanız sıradan bir memura ya da kamu çalışanına göre ikinci bir kredi alma olasılığınız artacaktır. Fakat yine de kobi çalışanı olsanız da bazı dikkat etmeniz gereken durumlar vardır.

Bu kurallar bankanız tarafından koyulur. Öncelikle ikinci çektiğiniz krediyi nasıl ödeyeceğiniz size sorulur. Mantıklı bir cevap var ise size bu belge halinde sunulur ve imzalatılır. Çünkü banka da parasını geri almak ister.

İlk aldığınız kredinin nasıl ödeneceği hakkında sorular sorulur. İstemiş olduğunuz ikinci kredi hakkında net bir miktar sorulur. Bu miktarın faizi hesaplanır. Her kredi çekiminde ki bu kredi üçten yukarı olmayabilir. Limitinizi aşıp aşmadığınız kontrol edilir. Aylık olarak taksitli bir şekilde ödemeniz için yapılandırmalar yapılır. Kredi yapılandırma ile ilgili detayları sitemizde bulabilirsiniz.

Tekrar Kredi Çekebilir miyim

İkinci bir kredi istediğiniz zaman size maaşınız ile orantılı bir taksitlendirme süreci verilir. Peki bu süreçlerde yenilenebilir mi sorusu gelir. Süreç ödeyemediğiniz durumlarda tekrar yapılandırabilme sonucu ile farklı farklı miktarlarda size geri döner.

 Banka Kredi Limit Sınırı

Yeni kredi çektim ikinci krediyi çekmek istiyorum sorusuna bankalar, limit sınırı koyarak cevap verir. Limiti eğer ev kredisi yada taşıt kredisi için istemiyorsanız limitiniz düşük olabilir. Fakat ikinci kredileri ev veya taşıt kredisi için istiyorsanız limitiniz artacaktır. Limitinizin ödenmesi için de ona göre yeni taksit yapılandırmaları sağlanabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir