Yazarkasa Pos Nasıl Alınır? Akıllı Yazar Kasa Detayları

Hem kredi kartı hem de fişin ayrı ayrı kesildiği ticaret hayatında, artık ikisini de tek bir makinede birleştiren cihazlara yazarkasa pos adı verilmektedir. Akıllı cihazlar gibi mobil şekilde de kullanılabildiği için akıllı yazar kasa pos adı da sıkça piyasada kullanılmaktadır.

Peki artık bir zorunluluk ve kullanımında büyük pratik sağlayan yazarkasa pos cihazları nasıl alınır ? Öncelikle devlet maliye yönetimi için kayıt dışının önüne geçmesi planlanan yazar kasa pos cihazı ile pos makine masrafı da tüketiciler için kalkmış bulunmaktadır.

Şöyle ki; Gelir İdaresi Başkanlığı bu cihaz ile yapılan bir işlemi kolayca dijital ortamda bile denetleyebilecek. Alınan ve satılan ürün üzerinde ki haksız kazancın da önüne geçmiş olacak.

Yazarkasa Pos Kullanım Detayları

Uygulama da önce fişin kesilmesi sonra kredi kartı ile ödemenin yapılması ön plandadır. Yazarkasaların mobilize şekilde elde taşınıp işlem yapılmasını kolaylaştırması kısa zamanda yaygınlaşmasını sağlamıştır. Ayrıca yakın bir geçmişte bir işletme örneğin 5 tane ayrı ayrı bankadan pos cihazı kullanmak zorundaydı. Artık elde bile taşınabilen, kolay ve hızlı ödeme imkanına sahip yazarkasa pos cihazlarıyla bu zorunlulukta ortadan kalktı. Her bankayla uyumlu bir şekilde kullanılan bu ödeme aracıyla hem işletmeler hem de tüketiciler hızlı bir şekilde alışveriş yapabilmektedir.

profilo-yazar-kasa-pos-cihazi
Profilo Pos Cihazı

Altyapısı tüm bankalar tarafından desteklenmekte ve yazarkasa pos cihazı alımı için çeşitli firmalar hizmet vermektedir. Bunlardan bazıları pos pazarına büyük oranda hakim olan Vera ile birlikte yanda örnek resmini görebileceğiniz Profilo, Ingenico ve Beko gibi firmalardır.

Yazarkasa Pos Cihazının Avantajları

Akıllı yazarkasa pos cihazlarının yaygınlaşması ve gerekliliği hem vergi kaybını önler, hem de ticari firmaların adil olmayan alış satışlarının önüne geçmiş olur. Gelişen teknolojiyle hızlı ödeme ve alışveriş imkanı sağlayan yazarkasa pos edinmek artık her mağazada ve dükkanda kazancınızın takibi açısından elzem bir yer teşkil etmektedir.

Çalışmak istediğiniz bankanın herhangi bir şubesine giderek gerekli bilgileri edinebilir ve yazar kasa pos almak için gerekli işlemleri kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Önceki yazılarımızda Kredi notu kaç olursa kredi çekilebilir başlıklı içeriğimizle her türlü ihtiyacınız için finans desteği bulmanızda kredi notunun önemini ve olması gereken not aralığı ayrıntılarını öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir