Tokiden Nasıl Ev Alınır

Haziran 11, 2018
345 Okunma

Türkiye’de ucuz ve sağlam konutun öncüsü olan ve Başbakanlık tarafından kurulan konut adresi Toplu Konut İdaresidir. Toki, Türkiye’de dar gelirli kişilerin ev hayalini gerçekleştiren bir yapı idaresidir. Peki Tokiden nasıl ev alınır ?

Toki’nin kuruluşundan sonra oluşan yoğun ilginin nedeni, yapılan inşaatın kaliteli olması, depreme dayanıklı olması, çevresine sosyal donatı alanlarının oluşturulması ve ödeme koşullarının uygun olmasıdır. Toki’yi yatırım amacı ile değerlendiren, dairenin peşinatını ödeyip kiralayan birçok insanımız bulunmaktadır. Birçok İnsanın aklında şu soru belirmektedir!

Toki’den nasıl ev alınır?

Tokiden ev almak için Toki’nin satış ve tanıtım ofisleri ziyaret edilir. Tanıtım ofislerinin olduğu yerlerdeki daireler için hiçbir şart ve kura sistemi yoktur. Ödeme koşulları ise kuruluş amacında belirtildiği gibi Kira öder gibi taksit ödemektir. Toki’nin bölgelere göre değişen fiyat ve ödeme seçenekleri vardır. Toki konutlarında başka kooperatiflerde olduğu gibi hiçbir ara ödeme mevcut değildir.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Peşinat ödemesinin ardından mevcut taksit ödemeleri yapılmaktadır. Taksitlerde 6 ayda bir memur maaşına endeksli olarak artış yaşanmaktadır. Toki’nin yurt dışında hiçbir satış ofisi bulunmamaktadır. Yurt dışındaki gurbetçilerin yatırım ve oturma amacı ile konut alabilmesi için Türkiye’ye gelmesi ya da vekâlet sistemi yapması gerekmektedir.

Toki inşaat yaparken, öncelikle inşaatın kalitesini göz önün almaktadır. Daha sonra binanın Depreme Dayanıklılığı, Yalıtım Sisteminin Kaliteli olması ve ısınma açısından ekonomik olması, çevre düzenlemesi yapılarak oturacak insanların rahat nefes alabilmesi için imkânlar inşaat yapılırken dikkate alınıyor.

Ülkemizin birçok ilinde yer alan Toki Konutları, ailelere mutlu ve sıcak bir yaşam alanı sunmuştur. Toki konutları geniş oturum alanı ile insanların ferah ve refah düzeyi üst sınırda olan bir yaşam alanı imkanı göstermektedir.  2011 yılından itibaren Toki konutlarının 500 bin adet olduğu belirtilmektedir.

İlgili Haberler

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?
Kredi
shares42 views
Kredi
shares42 views

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?

Admin - Eyl 14, 2018

Birçok finans işleminin gerçekleşmesine olanak veren PTT şimdi de kredi imkanı ile vatadanşlara hizmet ediyor. PTT kredilerinin sunulması ve cazip…

Konut Kredisi Faiz Oranları Vadeye Göre Değişir
Kredi
0 shares90 views
Kredi
0 shares90 views

Konut Kredisi Faiz Oranları Vadeye Göre Değişir

Admin - Haz 10, 2018

Konut almak istiyor, artık kendi evinizin sahibi olmak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeyin. İsteklerinizi karşılayacak olan konut kredisine düşük faizler ile…

Konut Sahibi Olmak Artık Çok Daha Kolay
Kredi
0 shares111 views
Kredi
0 shares111 views

Konut Sahibi Olmak Artık Çok Daha Kolay

Admin - Haz 09, 2018

Konut sahibi olmak artık çok daha kolay. Bir konut sahibi olmak her bireyin ortak hayalidir. Durduğu yerden değer kazanmayı başaran…

Yorumlar

Your email address will not be published.