Taşıt Kredisi veya Otomobil Kredisi Nasıl Alınır ?

Birçok ihtiyacımız için kullandığımız banka kredileri, taşıt alırken de başvurduğumuz ana finans kaynaklarından biridir. Taşıt kredisi alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusunu yazımızın devamında ayrıntılı açıklamak gerekir, çünkü bankalar ile birlikte Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu art niyetli kullanımların önüne geçmek için araç kredisi verirken titiz davranabilmektedir. Taşıt kredisi nasıl alınır sorusunu sizler için araştırdık!

Taşıt Kredisi Alma Süreci

– Öncelikle bankalar müşteri adayı ister yeni yani sıfır ister eski yani ikinci el bir otomobil/araç sahibi olmak istesin, taşıt kredisinde üst limit olarak 48 ay vade olarak belirlemiştir.

– Otomobil kredisi miktarını belirlerken bankalar basit bir matematik kuralı koymuştur. Eğer istediğiniz aracın fatura tutarı 50 Bin TL’ye kadar ise yüzde 70 oranında finans kaynağı sağlamaktadır.

– Eğer 50.000 TL’den fazla ise 50 Bin TL’ye kadar yüzde 70, geri kalan tutarın yüzde 50’si oranında kredi kullandırmaktadır.

– İkinci el arabalar için ise yaş şartı getirilmiştir. En fazla 5 yaşına kadar olan ikinci el arabalar için taşıt kredisi imkanı verilmektedir, ve arabanın kasko değeri üzerinden gerekli kredi desteği sağlanır.

Genellikle bahar ve yaz dönemlerinde bankalar çeşitli taşıt kredisi kampanyaları sunmaktadır. Gerek görsel gerek yazılı medyada oldukça geniş yer bulan bu kampanyaları da ciddi bir şekilde takip etmenizi öneririz.

Bu şartları sağladığınız takdirde istediğiniz bankanın herhangi bir şubesine gerekli belgelerle gitmeniz yeterli olacaktır.

Kısacası bankalar elinizde hiçbir şey yokken sizi araba sahibi yapmıyor. Birikmiş tasarruflarınıza ve birikimlerinize en uygun kredi faiz oranını doğru bankadan kullanmanız yararınıza olacaktır. Sıfır taşıt ve ikinci el taşıt kredisi koşullarını detaylı irdeleyerek ve uygun banka kampanyalarını takip ederek kredili ürün kullanmanız daha doğrudur.

Eğer kredilerle ilgili bir problem yaşıyorsanız kredi alamıyorum ne yapmalıyım başlıklı makalemize bir göz atmanızda fayda var.

Bankaların kredi hizmetleriyle ilgili sormak istediklerinizi ve problemlerinizi aşağıda ki formu doldurarak da bizlere iletebilirsiniz. En güncel finansal bilgi ve haberleri sitemizden takip edebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Yapılan Yorumlar 2 “Taşıt Kredisi veya Otomobil Kredisi Nasıl Alınır ?” yazısı hakkında

  1. Taşıt kredisi için uygun zaman dilimi dediğiniz gibi yaklaşmakta. Yakında yeni kampanya haberlerini bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir