Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar | Sigortasız Kredi

Çalışan kişilerin kimi sigortadan yararlanırken kimisi de sigortasız olarak iş hayatını sürdürmektedir. Bu durum ister istemez kişilerin maddi sıkıntı içerisine girmesine neden olmaktadır. Sigortasız işçiler için artık bankalarda bir takım yükümlülükleri yerine getirmekle birlikte sigortasız kredi adı altında destek sunulmaktadır. Sigortasız kişiler kredi alabilir mi sorusuna da ayrıntılı cevabı aşağıda verelim.

Bankalar gelir belgesi gösteren kişilere kredi hizmetlerinden yararlanma hakkı tanımaktadır. Bu durum artık finans sektöründe son dönemde farklılaştı. Sigortası olmamasına rağmen bankanın yolunu tutarak sigortasız kredi hizmetleri mevcut olduğu biliniyor. Yararlanmak isteyen kişiler, özellikle serbest meslek çalışanları, için bankalar da gerekli olanaklarını devreye sokarak kapıdan boş çevirmiyor.

Sigortasız Kişiler Nasıl Kredi Alabiliyor?

Bankacılık sektörü içerisinde ki tüm bireyler artık istedikleri her an kredi çekebilme düzeyine gelmiş bulunduğu şu zamanda bankaların kapısını sigortasız olsanız bile çalabilmektesiniz. Çünkü sigortasız kredi veren bankalar son dönemde daha fazla artmaya başladığından dolayı doğal olarak vatandaşlar da bu konuda sıkıntıya girmemiş oluyor.

Kira geliri olan, evi, arsası bulunan ve düzenli aylık gelire sahip kişilere bankalar hiç tereddüt etmeden artık sigortasız kredi hizmetleri vererek mutlu etmektedir. Çünkü çekeceğiniz krediye banka tarafından ipotek konulduğu için artık bankalar çalışanların sigortalı ya da sigortasız olması üzerinde çok fazla durmuyor.

Sigortasız olsanız bile artık bankaların kredi hizmetlerinden istediğiniz an gönül rahatlığı ile yararlanabilmeniz mümkündür. Tabii ki bunun için öncelikle bankanın şartlarına uygun olup olmadığınızı araştırmanız gerekmektedir.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar ve Sigortasız Kredi Şartları

Sigortasız çalışanların bankaların kredi hizmetlerinden yararlanabilmesi adına mutlaka gelir beyanını göstermesi gerekmektedir. Kefil istemeden sigortasız bireye kredi hizmeti veren bankalardan biri olarak bir kamu bankası olan Halkbank listenin başında yer almaktadır.

Bunun yanı sıra Yapı Kredi, ING Bank, Denizbank ve Akbank sigortasız olsanız bile yüksek limitli kredi kolaylığı sağlıyor. Kayıtlı olan herhangi bir malınız ya da maddi yatırımları olan kişiler için artık bankalar sigortasız kişilere kredi kolaylığı sağlayarak finansal destek veriyor.

Üstelik gelir belgesi göstermenize de gerek kalmıyor. 2017 yılı için sigortasız kredi için belirtmiş olduğumuz bankalara başvurmanız yeterli olacaktır. Böylelikle bankalar tarafından size olumlu dönüş sağlanacaktır.

Kefilsiz kredi veren bankalar başlıklı yazımızda da gelir belgesine ve kefile gerek duymadan kredi imkanı sağlayan en güncel bankaları sizler için derledik.

Yapılan Yorumlar 2 “Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar | Sigortasız Kredi” yazısı hakkında

  1. Aydınlatıcı bir yazı olmuş. Beni naçizane bir sorum olacaktı. Üniversiteye başladığm yıllarda aldığım kredi kartından dolayı kara listeye düşmüştüm. Yaklaşık 4 sene oldu. Kara listeden çıkmamın yolu var mıdır acaba?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir