Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2017

Bankacılık sektörünün en önemli kazanç kalemlerinden kuşkusuz en önemlisi kullandırdıkları tüketici kredileridir. Dolayısıyla kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar mevcut olmakla birlikte bazı şartlar aramaktadır. Kara listede olmanız, kredi geçmişinizin kötü tecrübelerle hatırlanması yani kredi notunuzun düşük olması, yasal veya idari takipte olmanız nispeten ihtiyaç duyduğunuz finansal desteğe ulaşmakta zorlanmanız anlamına gelebilir.

Yine de alternatif çözümler bankalarca uygulanmaktadır. Kredi sicilim bozuk kredi alabilir miyim sorusu zihninizi meşgul ediyorsa, dilerseniz kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar ile alakalı 2017 yılının en güncel ayrıntılarına geçelim.

Sicili Bozuk Olana Kredi Olasılığı Kara Listede olanlara nazaran daha yüksektir

Kara liste kavramına önceki yazılarımızda değinmiştik ve kara listede olanlara sicil affı geleceği müjdesini de vermiştik. Bundan farklı olarak kredi sicili  kötü olan birey ile kara listede yer alan birey arasında bankalar nezdinde belirgin bir fark vardır.

Kara listede olan birinin kullandığı kredili ürün borçlarının halen mevcut olduğunu gösterir, ve bu borçlarını zamanında geri çeviremediği anlamını taşır. Kara listede yer alsanız bile ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu için şansınızı denemelisiniz.

En güncel banka kampanyalarından bazıları Akbank, QNB Finansbank gibi özel bankalar ile Vakıfbank, Ziraat Bankası gibi kamu bankalarına ait mevcut kampanyalardır. Banka şubesine giderek veya varsa internet bankacılığını kullanarak kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Burada unutulmaması gereken nokta ipotek ettirebileceğiniz bir ev, işyeri veya arsanın olması gerektiğidir.

Bozuk Sicili Olana Kredi Veren Bankaların Aradığı Şartlar

Bunların en başında kredi geçmişi yer almaktadır doğal olarak, ki kredi notu olarak da bu sistem adlandırılmaktadır. Belki zor zamanlardan geçmiş olabilirsiniz, bankalar bu konuda anlayış gösterebilirler. Tabii düzenli bir aylık gelire ve genelde bankalarca sıkça istenen bir kefile sahipseniz.

Genelde çalışanların maaşını aldıkları bankalar arasında kamu görevlileri için Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank gibi kamu bankaları tercih edilir. Sigortalı çalışanlar ise genelde Garanti Bankası, turizmciler için Denizbank, Akbank gibi özel bankalar en öne sıralarda yer alır.

Eğer ücretli bir çalışansanız, bozuk sicile sahip olsanız bile bir kefil aracılığıyla tüketici kredisi kullanma imkanınız yüksektir. Bu esnada düzenli ödeme planı ve bütçe planlamasıyla da kredi notunuzu zamanla yukarı taşıma imkanınız da bulunmaktadır.

Eğer kara listedeyseniz de 5 sene sonrasında kara listeden çıkma garantisi olduğunu ve yakın zamanda kara liste sicil affından da yararlanabileceğinizi vurgulamalıyız. Ayrıca bazı bankaların sicili bozuk olana kredi kampanyaları mevcuttur, yukarıda bahsettiğimiz ipotekli ihtiyaç kredisi gibi.

Güncelleme Ağustos 2017:  Bankaların ertelemeli kredili seçenekleri ve 2017 Yaz ayı kampanyaları hakkında da tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Herhangi soru, görüş ve önerinizi aşağıda yer alan form aracılığıyla bize iletebilirsiniz. En güncel banka kredi kampanyaları ve detaylarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yapılan Yorumlar 9 “Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2017” yazısı hakkında

  1. Akbank ile görüştüm ama dendiği gibi faiz oranını biraz yüksek tutmaktalar. Düzenli geliriniz varsa aslında pek sorun olmamakta yine de dikkatli inceleyin ödeme planını.

  2. Kredi notum yüksek ama ufak bir sicil problemi yaşamıştım 1 yil önce bu yüzden kredi vermiyorlar hala

  3. Emekliyim devam eden kredim var sicilim de pek iyi değil ama maaşımdan dolayı bir miktar daha ihtiyaç kredisi verebileceklerini söylüyor Ziraat bankası. Devlet bankası en iyisidir her zaman.

  4. sicil bozulduktan sonra geri düzeltmek hayli zaman alıyor gerçekten yazıda da bahsettiğiniz gibi. Bankalarla uğraşmak kadar kotusu yok valla

  5. Bozuk sicilim olmamasına rağmen istediğimi tutarda kredi çekemiyorum banka yeterli gelirimin olmadığını söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir