QNB Finansbank Konut Kredisi Kampanyası Aralık 2016

Ülke ekonomisinde bir devlet politikası olarak büyümek için ağırlık verilen sektörlerin başında inşaat sektörü yer alır. Diğer sektörlerde ki yavaşlamaya paralel olarak bu sektörün büyümesinde de belirli bir durağanlık son 2-3 aydır iyice hissedilmekte. Sektörün en önemli finans destekçilerinden bankalar da konut kredisi kampanyalarına işte bu zamanda ağırlık vermiş durumda.

QNB Finansbank Katar merkezli Qatar National Bank tarafından satın alınıp isim değişikliğinden sonra kredi kampanyalarına hız kesmeden devam etmektedir. Bu kampanya kapsamında normalde 120 ay vade yani 10 yıl olarak kullandırdığı konut kredileri taksit sayısını 180 aya yani 15 yıla çıkarmış bulunmakta.

Tabii bu kredi kampanyasıyla birlikte ödeme süresi ve vade miktarı bir nebze artmakta ama aylık ödeme tutarı da düşmektedir. Bu da kira öder gibi banka taksiti ödeyerek ev sahibi olabileceğiniz anlamını taşır.

QNB Finansbank Konut Kredisi Örnekleri

180 ay vade için aylık faiz oranı yüzde 1,25 ve aylık taksit tutarı 1.399 TL olmakla birlikte 72 aylık konut kredisi için faiz oranı yüzde 0,99 ve aylık taksit tutarı da 1.948 TL olmaktadır.

Bilindiği üzere kredi tahsis ücreti ve ekspertiz ücreti gibi ek masraflar da bankalar tarafından tahsil edilmektedir. Aslında benzer örneklerine baktığımızda QNB Finansbank ile uygun faizli ve uzun vadeli bu konut kredi kampanyası hayli avantajlı görünmektedir.

En güncel ve koşulları en uygun banka kampanyaları için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir