PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?

Birçok finans işleminin gerçekleşmesine olanak veren PTT şimdi de kredi imkanı ile vatadanşlara hizmet ediyor. PTT kredilerinin sunulması ve cazip fiyat teklifleri ile karşılaşılması kredi kullanacaklara büyük bir avantaj sağlıyor. PTT kredi başvurusu yapmak için PTT ile daha önce çalışmış olmanız gerekmiyor. İlk kez PTT hesabı oluşturarak da kredi başvurusu yapılabiliyor. Fakat daha önceden çalışmış ve bir mevcut profiliniz bulunuyor ise elbette daha avantajlısınız.

PTT kredisinden yararlanmak isteyenler öncelikle diğer bankalar ile PTT arasındaki ilişkileri bilmelidir. Bu ilişkilerin bilinmesi sayesinde PTT kredisine daha kolay başvurabilir ve onaylanan kredileri daha fazla seçenek ile ödeyebilirsiniz. PTT üzerinden maaş, emekli maaşı, ikramiye ve ek sosyal yardım alanlar krediye başvurabilirler. Düzenli gelirleriniz PTT aracılığı ile hesabınıza yatırılıyorsa krediniz daha kolay ve hızlı onaylanacaktır.

PTT kredisi için PTT kurumunun anlaşmalı bankalarını öğrenin. PTT müşterisi olduğunuza dair belgeleri beyan ederek  bu bankaların PTT kredisinden faydalanın. Odeabank, Burgan Bank, Türk Ekonomi Bankası, Denizbank ve Vakıfbank banka seçeneklerinin PTT kredilerine başvurabilirsiniz. Bu bankalar ile PTT arasında özel bir anlaşma sağlanmıştır. Bu anlaşma sayesinde PTT müşterisi iseniz bu bankalardan alacağınız kredilerde faizler ve oranlar değişiklik gösteriyor.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Onaylanır?

Düzenli bir gelir sahibi iseniz ve maaş usulü çalışıyorsanız kredi çekme işlemlerinde avantajınız artacaktır. Alacağınız maaşların PTT hesabınıza yatırılmasını isteyin. Firma tarafından maaş olarak gösterilip hesabınıza aktarılan tutarlar kredi başvurularının onaylanmasında büyük etki gösterir. Emekli iseniz ve maaşlarınız için herhangi bir banka ile çalışıyorsanız bu maaşlarınızı da PTT’ye aktarabilirsiniz. Sadece bir banka ile değil PTT sayesinde tüm bankalar ile kredi görüşmesi şansını elde etmiş olursunuz.

Vakıfbank PTT Kredisi

PTT emekli maaşı alanlar için Vakıfbank tarafından oluşturulan PTT kredisi yalnızca emeklilere özeldir. Emekli maaşını PTT hesabından çekenler bu krediye başvurabilirler. Kredi için 20.000 TL limit tanınmıştır. 12, 24 ya da 36 ay vade seçeneği ile geri ödemesi yapılır. Belirlenen vade sayısına göre 20.000 TL üzerinden faiz hesaplanır. Kısa vadede ödenecek olan tutarlar için kredi faiz oranı da düşecektir.

Türk Ekonomi Bankası PTT Kredisi

Banka PTT emekli müşterilerine özel kredi limitini arttırmıştır. 35.000 TL’ye kadar emeklilere PTT kredisi vermektedir. Türk Ekonomi Bankası PTT kredisi için açılacak ve kullandırılacak olan dosyalar için dosya masrafı almamaktadır. Yine vade sayısına göre faizler değişmektedir.

Denizbank PTT Kredisi

Deniz’den emeklilere müjde! Denizbank şubelerine ya da PTT şubelerine giderek PTT emekli maaşınız olduğunu beyan etmelisiniz. Her iki şubeden de yapılacak olan başvurularda Her Derde Deva isimli Denizbank kredisi üzerinden başvuru gerçekleştirilmelidir. PTT kredisi için açılan ve işleme alınacak olan kredi türüne bu isim verilmiştir.

Burgan Bank PTT Kredisi

PTT maaşlı olanlar için PTT ile işbirliği içinde yürütülen kredi hizmetlerinde üst sınır olarak 55.000 TL belirlenmiştir. Alt limit diğer bankalar için genelde 1.000 TL iken Burgan Bank kredi alt limiti 3.000 TL’dir.  Alt limit ve üst limit PTT kredileri için faiz oranları değişmektedir. Alt limitler daha düşük ve üst limitler daha fazla faiz öderler. Buna etki eden bir diğer faktör ise kredinin kaç ay vade ile ödeneceğidir.

Ayrıca PTT şubeleri ile ilişkili olmayıp sadece bankaların PTT maaşlı müşterilerini de gözettiği kredi türleri vardır. Bu krediler bankaların oluşturduğu, bankalara özel kredilerdir. Fakat PTT çalışma maaşı ve emekli maaşı alanlar da bu krediden faydalanabilirler. Bankaların gelir belgesi istedikleri durumda PTT maaş bordronuzu gösterebilirsiniz. Bu sayede bu bankalardan da kredi kullanmanız mümkün olacaktır.

Aktif Bank N Kolay Emekli PTT Kredisi

Bu kredi türünde faizler %2’ye yakındır. Güncel faiz oranları %1.98 – 1.99 arasında değişmektedir. Kullanabileceğiniz üst kredi limiti ise 50.000 TL’dir. Kredi miktarının yükselmesi faiz oranının da yükselmesine yol açmaktadır. Kefil veya başka bir şart gerektirmez. Sadece PTT maaşı aldığınıza dair belgeleriniz ile Aktif Bank N Kolay kredisine başvurabilirsiniz.

ING Bank PTT Kredisi

Kredi Postam uygulaması ile PTT maaş müşterilerinin kabul edildiği bir kredi türü açılmıştır. 2.500 TL ile 45.000 TL arasında bir kredi limiti belirlenir. ING Bank müşterileri bu krediyi kullandığı andan itibaren hayat sigortası yapılarak koruma altına alınırlar. 2.500 TL alt limitli krediler daha az vade sayısı ile geri ödenirse faiz oranları düşer. 45.000 TL limitin tamamı kullanılır ve vade sayısı uzatılır ise faiz oranları daha yüksek olur.

 

One thought on “PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir