PTT ihtiyaç Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar

PTT 2017 yılında ihtiyaç sahipleri için belli bir miktar kredi sağlamaktadır, düşük faizli avantajı ile PTT ihtiyaç kredisi adı ile kredi başvurularını başlatmıştır. Emekliler için oldukça cazip fırsatları bulunan PTT kredisine yoğun bir talep bulunmaktadır. Devlet tarafından desteklenen bir kredi kampanyası olduğunu belirtmek isteriz.

PTT ihtiyaç Kredisi için

İhtiyaçlarınızı gidermek için PTT kredisine başvurmak istiyorsanız, PTT şubelerinde bulunan başvuru formunu doldurmanız gerekir. Formu, PTT şubesinde çalışan yetkiliye verdiğiniz zaman yetkili, kredi başvurunuzu sisteme kaydedecektir.

Eğer kredi notunuzda bir sorun yok ise ve kara listede değilseniz krediniz büyük ihtimalle onaylanacaktır. Bankalar tarafından, tüm durumlar incelendikten sonra sizlere bilgi verilir.

PTT Emekli Kredisi

Ptt emekli kredisi, emekliler için oluşturulmuş ve emekli ihtiyaçlarını gidermek için sağlanmıştır. Emekli kredisi almak oldukça kolaydır. Birkaç prosedürü yerine getirmek gerekir.

Başvuru sonunda eğer onay geldi ise, PTT şubelerinde kredi sözleşmesini imzalarsanız krediniz sağlanacaktır. Bu kredi aynı zamanda, düşük faiz avantajı ile oldukça ilgi görmektedir. Daha çok emeklilerin kullandığı bir ihtiyaç kredisi olma yolunda ilerlemektedir.

PTT ihtiyaç kredisi, tahmin edileceği gibi PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar tarafından sağlanmaktadır. PTT, kredi çekmek isteyen ve ihtiyaçlarını gidermek isteyenlerin bankalar ile arasında yol bulucu bir konumdadır.

Siz başvuru formunu PTT’ye teslim edersiniz, PTT sizin adınıza banka ile gerekli tüm konuşmaları, başvuruları sağlar. Banka eğer size kredi onayı verirse siz anında PTT şubesinden kredinizi temin edebilirsiniz.

Özetle Akbank, Denizbank gibi özel bankalara ve Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi kamu bankalarına kredi başvurusunu PTT şubelerinden yapabilirsiniz.

Kredi Vade Süreci

PTT kredisinde de her kredi veren kurumda olduğu gibi belli bir vade vardır. Maksimum 48 ayı bulan vade sürecinde geri ödemenizi yaparsınız. Faiz oranları ise, PTT’nin başvurduğu bankaya göre değişebiliyor. Sizlere en uygun olan faiz oranlarını internet üzerinden ve PTT şubelerinden takip edebilirsiniz.

PTT Kredisi için Yaş Sınırı

PTT kredisi için özellikle emeklilerin yaş sınırı kriterine dikkat etmeleri gerekiyor. Yaş sınırı, bankaların kendilerine özgün olarak koyduğu bir sınırdır. Genel olarak üst sınır 80’dir. Yaş sınırınızın içerisine vade de eklenir.

Bunun sonucunda kullanacağınız maksimum vade belirlenir. Yaş sınırlarını kontrol ederek kredi başvurusunda bulunmanızda fayda var. Gündemde olan diğer bir konu olan emekliler için promosyon başlıklı yazımızla her türlü ayrıntıyı öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir