Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalar kredi kartı vereceği kişinin öncelikle yaş aralığına bakmakta ve bu durum kişilerin az veya çok gelir sahibi olmalarına göre değişkenlik gösterecektir. Önemli olan ise finansal kurumların öğrenci, ev hanımı ve diğre birçok çalışmayan kesime de kredi kartı veriyor olması olacaktır. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar denildiği zaman ilk akla gelen ise İşbankası olacaktır. Bu banka her üniversite öğrencisine ayrı bir kredi kartı göndermektedir. Bu nedenle de bankaların farklı alanlarda ki müşteri potansiyeli ulaşmaları ise bu sayede çok kolay olmaktadır.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, genel anlamda bir çok banka kredi kartını rahatlıkla öğrencilere vermektedir. Bunun en önemil nedeni ise kişilerin bunu öderken, zorlanmayacakları bir devlet bursu veya devlet kredisi bulunmaktadır. Ayrı bir nokta olan bu kredi kartı noktası ise finansal kuruluşların gençlere ayırdıkları bir ayrıcalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikli olarak üniversite öğrencileri bu konuda oldukça büyük bir hedef potansiyeline sahiptir. Bankaların amaçları ise okul bittikten sonra işe giren kişilerle devamlı olarak çalışmak olacaktır.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında Yapı Kredi, Akbank, Vakıfbank, Ziraat bankası, Garanti, İş bankası gbi bankalar bulunmaktadır. Özellikli olarak doktora öğrencilerinin daha yüksek bir limit ile bu kartlara sahip olmaları da önemlidir. önemli olan ayrıntı ise bu öğrencilere ne kadara kadar kredi çıkıyor olmasıdır. Kredi kullanan kişilerin başlangıç olarak dikkat ettiği temel ayrımlardan birisi ise bu kredilerin 250 ile 1000 TL arasında değişmesidir.

Ödeme aralıklarına göre bu limitler genellikle yükselişe geçmektedir. Limitlerin belirlenmesi asgari tutarın ödeme durumuna göre paralellik gösterir. Ülkemizde bu ürünleri kullanan ise birçok öğrenci aralığı bulunmaktadır. Bu nedenle istenildiği anda bir öğrenci kolaylıkla kredi kartı alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir