Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Herkesin kendi hayat şartlarına göre şekillendiği öğrencilik hayatında derslerden sonra gelen en önemli etken finans kaynağıdır. Barınma, yiyecek ve sosyal etkileşimler için öğrencilik zamanında maddi gelir kaynağımızın olması bir anlamda özgüven ve rahatlıkta sağlar. Az bir kesim hem çalışıp hem okusa da pek çok üniversite öğrencisi sadece okula zaman ayırabilmektedir. Bu durumda maddi anlamda oldukça sıkıntı yaşayan öğrencilerin sıklıkla başvurduğu yöntemlerden birisi de kredi kartı kullanmaktır. Bu yazımızda öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve ayrıntılarını inceleyeceğiz.

Çalışanlara ve Öğrencilere Verilen Kredi Kartlarının Farkları

Normal şartlar altında bir birey kredi kartı almak için başvuru yaptığında ondan istenen belgelerden en önemlisi maaş bordrosudur yani gelir belgesidir. Yeni çıkan yasalara göre kişiler maaşının en az 3 katı limitinde kredi kartı alabilmektedir.

Ancak sigortalı bir işte çalışmayan ya da devletten burs/kredi alan bir öğrencinin belgeleyebileceği bir geliri yoktur. Bu gibi durumlarda bankaların farklı yaptırımları vardır.

Günümüz koşullarında örneğin öğrenciye verilen maksimum kredi kartı limiti istisnalar dışında 700 TL olarak belirlenmiştir.

Tabii ebeveynlerinin ek kartını kullananları yok sayarak örnekliyoruz. Aynı zamanda kredi kartı başvurusu yapan öğrencilerden de kefil talebinde bulunulmamaktadır.

Bilinmesi gereken ayrıntılardan birisi de lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimine göre verilen kredi kartı limiti değişkenlik göstermektedir.

Önemli NOT: Öğrenci kredi kartı edinebilmeniz için 18 – 26 yaş aralığında olmanız gerekmektedir. Belirttiğimiz limitlerin düzenli ödeme koşulları ile yükselebileceğini de unutmayınız.

Aşağıda üniversitelilere kredi kartı veren banka listesini araştırmalarımız neticesinde sizler için derledik.

En güncel öğrenciye kredi kartı veren bankalar, üst limitleri ve yıllık kartı aidat ücretleri

Bankalar Kart İsmiKart LimitiYıllık Kart Ücreti
İş Bankası – İş’te Üniversiteli:

TEB – ÜniversiTEB

Ziraat Bankası – Genç Kart

AKBANK – Axess Exi26

HSBC – Advantage Campus

HSBC – Advantage Concept Üniversiteli

HSBC – Advantage HIZZ Üniversiteli

VakıfBank – Like Card Üniversite Kredi Kartı

Yapı Kredi – Kredi Play

Finansbank – Cardfinans GO

DenizBank – D Şarj

Maximum

Bonus Card

Maximum

Axess

Advantage

Advantage

Advantage

Like Card

Play Card

Cardfinans

Bonuc Card

400 TL

400 TL

500 TL

750 TL

750 TL

750 TL

400 TL

500 TL

400 TL

500 TL

20 TL

6.9 TL

15 TL

20 TL

38 TL

Ücret yok

43 TL

Ücret yok

38 TL

25 TL

33 TL

Kredi kartı limitini yükseltmek için yapılması gerekenler başlıklı yazımızla kredi kartlarının mevcut limitlerini arttırmak için bankaların kabul ettiği bazı yöntemleri sizinle paylaşmıştık. Her türlü sorun ve görüşünüzü bizimle aşağıda ki formu doldurarak paylaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar “Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar” yazısı hakkında

  1. Limitlendirme olayı gayet iyi benim zamanımda vermiyorlardı öğrenciye kredi kartı babamınkini kullanıyordum :) Limit olmaz ise başa mı çıkılır o borçla :D Yazı için Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir