Kuveyt Türk Katılım Bankası Sağlam Kart Kredi Kartı Detayları

Ülkemizde gün geçtikçe yatırım alanını ve hizmetlerini genişleten katılım bankacılığı alanında faaliyet gösteren en eski bankalardan biri de Kuveyt Türk’tür. Şubat 2017 itibariyle tanıtmaya başladığı ürünlerinden sağlam kart kredi kartı ile ilgili detaylar ve bu kredi kartının özelliklerini ve detaylarını sizler için derledik.

Sağlam Kart Kredi Kartı Özellikleri

Kuveyt Türk bankasının yeni kredili ürünlerinden olan “Sağlam Kart” ile müşterilerine avantajlı bir kredi kartı hizmeti vermektedir.

Yazılı ve görsel medya da sıkça karşılaştığımız Kuveyt Türk Sağlam Kart kredi kartı ile şu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 • Eğitim ve sağlık sektöründe vade farksız 5 taksit yapma imkanı sunulmaktadır.

(Not: MCC kodu eğitim veya sağlık olan kayıtlı işyerlerinde ki 100 TL ve üzeri harcamalarınız için geçerlidir.)

Bonus Puan veya mil gibi puanların kullanıldığı diğer kredi kartlarında olduğu gibi, altın puan kavramıyla da Sağlam Kart sayesinde tanışmış oluyoruz.

 • Platin, Gold ve Klasik olmak üzere 3 çeşit kredi kart tipi sunulmaktadır.

Harcadıkça kazandıran sistem Sağlam Kart ile mümkün olmaktadır.

 • 12 ay boyunca her ay 200 TL ve üzeri harcamalarınızla birlikte zamanında ekstre borcunuz ödeyen müşterilerine özel olarak her yıl 50 Altın Puan verilmektedir.
 • Hesap özetinin ödenmeye kısmı için geçerli olan gecikme faiz oranı yüzde 2,34 olarak belirlenmiştir.
 • Her gün geçerli olabilecek indirimli alışveriş fırsatı sunan üye işyerleri bulunmaktadır.
 • Elektronik ürün alımlarında azamı 6 ay taksit yapılmakla birlikte, havayolları, konaklama, sağlık ve sosyal hizmet harcamalarında azami taksit miktarı 9 aydır.
 • Nakit avans çekiminden 1.25 TL ücret alınmaktadır. Nakit avans çekimi için ödenmemiş ekstre borcu bulunmamalı, ve ilk ekstrede nakit avansın ödenmesi gerekmektedir. Böylece ek olarak bir faiz ücreti ödememiş olursunuz.
 • Nakit avans kredi kartı limitinin yüzde 10’u kadar olmak üzere maksimum limitler 500 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Sağlam Kart Kredi Kartı Başvurusu için

Kart başvurusu için Kuveyt Türk Katılım Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 0 123’ü arayabilirsiniz. Ayrıca Kuveyt Türk müşterisiyseniz internet bankacılığı yoluyla başvurabileceğiniz gibi herhangi bir Kuveyt Türk şubesine gidebilirsiniz.

Katılım Bankacılığı sektöründe öncü bankalardan biri olan Kuveyt Türk ile Sağlam Kart kredi kartı başvurunuzu yaparak fırsatlardan siz de yararlanabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar 4 “Kuveyt Türk Katılım Bankası Sağlam Kart Kredi Kartı Detayları” yazısı hakkında

 1. kuveyt türk iyi hoşta müşteri hizmetlerinden nefret ediyorum. 1 mail atmıştım yurtdışındayken, 2 hafta sonra cevap verdiler, ve dedikleri şeyde “sorun neydi?” kafayı yiyecektim :D

 2. Kuveyt Türk’te dahil birçok bankanın kredi kartından ziyade ben banka kartlarını tavsiye ederim :D :) “Ayağını yorganına göre uzat” mühim bi konudur icabında…

  Kuveyt Türk kredi kartı konusunda bilgi alacaklar için güzel açıklayıcı bir yazı teşekkürler…

  Benim oturduğum semtten bi arkadaşım Kuveyt Türk Kredi Kartı hakkında bilgi almak istiyordu şubeden ona yollayayım linki :) işine yarar…

 3. Kredi ismi geçen her olaydan genelde uzak duruyorum. Bankalar iliğinize kadar sömürebilir haberiniz olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir