Kredisi Devam Eden Ev Satılabilir Mi

Haziran 11, 2018
177 Okunma

Hayalleriniz süsleyen bir ev almak istediğiniz zaman ilk olarak akla gelen nakit olarak birikiminiz yoksa kredi çekmek olacaktır. Bu şekilde ödemelerine başlayarak evinizin sahibi olacaksınız. Akla gelen önemli sorulardan birisi ise Kredisi ödenmeye devam eden ev satılabilir mi, sorusu olacaktır. Ev konusunda alınan kredinin devam etmesine rağmen satım işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak bunun için karşılıklı bir anlaşma yapmanız gereklidir. Kredisi devam eden ev satılabilir mi sorusun yanıtı ise karşılıklı anlaşmalara göre değişecektir.

Kredisi Devam Eden Ev Satılabilir Mi

Kredisi ödenmeye devam eden ev satılabilir mi sorusun yanıtı içinde alıcı ve satıcının fikirleri önemlidir. Bunun için yapılan anlaşmaların öncelikli olarak noterden onaylı olması gereklidir. Öncelikli olarak satıcı ve alıcı ile anlaşmanın yasal olarak ortaya konması gereklidir.

Bu sözleşmenin noter onaylı yazılı olması da çok büyük bir önem taşıdığını söylemekte yarar vardır. Sözleşmede öncelikli olarak ev satıldıktan sonra kimin erken ödeme ceza ödemesi yapması gerektiği ortaya konmalıdır. İpoteğin kalkması ise artık evin alıcıya bırakılması içinde önemli bir fesih yazısına da ihtiyaç vardır.

Kredisi ödenmeye devam eden ev satılabilir mi sorusunun yanıtı da aynı zamanda ihtiyaç kredisi ile evin üzerinde bulunan ipoteğin kaldırılması ve evin satılabilirlik durumu ancak iki kişi tarafından belirlenecek bir durum olacakıtr.

2. Derecede ipotek durumunun olduğu anlarda ise 1. Dereceden ipoteğin kaldırılması konusunda kredi yine kullanılır ve eve 2. İpotek konması söz konusu olacaktır. Alıcı ise krediyi aynı banka tarafından veya herhangi bir banka tarafından kullanma hakkına da sahiptir.

Bunun yanında ise kredinin onaylanması durumunda alıcıyı krediyi aynı anda bankadan çekmesi söz konusu olacaktır. 2. Dereceden ipotek ise sonuç olarak tek ipotek şeklinde görünmesi mümkün kılınacaktır.

İlgili Haberler

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?
Kredi
shares42 views
Kredi
shares42 views

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?

Admin - Eyl 14, 2018

Birçok finans işleminin gerçekleşmesine olanak veren PTT şimdi de kredi imkanı ile vatadanşlara hizmet ediyor. PTT kredilerinin sunulması ve cazip…

Konut Kredisi Faiz Oranları Vadeye Göre Değişir
Kredi
0 shares90 views
Kredi
0 shares90 views

Konut Kredisi Faiz Oranları Vadeye Göre Değişir

Admin - Haz 10, 2018

Konut almak istiyor, artık kendi evinizin sahibi olmak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeyin. İsteklerinizi karşılayacak olan konut kredisine düşük faizler ile…

Konut Sahibi Olmak Artık Çok Daha Kolay
Kredi
0 shares112 views
Kredi
0 shares112 views

Konut Sahibi Olmak Artık Çok Daha Kolay

Admin - Haz 09, 2018

Konut sahibi olmak artık çok daha kolay. Bir konut sahibi olmak her bireyin ortak hayalidir. Durduğu yerden değer kazanmayı başaran…

Yorumlar

Your email address will not be published.