Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama Alternatif Yöntemler

Findeks kredi notu Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından bankalar için hazırlanan önemli bir referanstır. Findeks kredi notunun sorgulamasının ise findeks.com’ dan bir ücret karşılığı yapılabildiğini biliyoruz. Peki cep telefonu operatörlerinden veya bir banka kanalıyla kredi notu öğrenme ve kredi notu sorgulama işlemleri için ne gibi yöntemler mevcut. Dilerseniz yazımızın devamında özetle açıklayalım.

Turkcell ile Kredi Notunu Öğrenme

Artık herhangi bir aboneliği veya başvuruyu cep telefonundan SMS yoluyla gerçekleştirmek mümkün. Kısa mesaj servisiyle Turkcell kullanıcılarına özel kredi notu öğrenme servis numarası 1112’ye TC Kimlik No (boşluk) Doğum Yılı şeklinde mesaj atmanız yeterli olacaktır. Servis kullanım ücreti 9 TL’dir.

Vodafone ile Kredi Notu Sorgulama

Turkcell için yapılan işlemin aynısını Vodafone müşterileri de yapabilirler. Yani 1112 Vodafone servis numarasına SMS ile TC Kimlik NO ve Doğum yılı arada bir boşluk olmak şartıyla kısa mesaj olarak atılabilir.

İnternet bankacılığı Kullanarak Kredi Puanını Öğrenme

Ayrıca müşterisi olduğunuz bankaların internet mobil bankacılık arayüzünde yer alan işlem menülerinde kredi notu sorgulama ve kredi geçmişi öğrenme linkinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Mevduat hesabınızdan tahsil edilecek 5 TL kadar bir ücret bedeli hemen hemen her banka için geçerli tarife olup ayrıntılı bir rapor almak isterseniz bu ücret biraz daha fazla olacaktır.

Hatırlatmak gerekir ki yüksek kredi puanı her istediğiniz krediyi alabileceğiniz anlamına gelmez. Tıpkı düşük nota sahip olmakla da hiç kredi alamayacağınız anlamına gelmeyeceği gibi.

Kredi notunuz mevcut kredibilitenizi ve ticaret hayatında ki itibarı bir şekilde temsil eden bir uygulamadır. Herhangi bir kredili ürün isteğiniz hakkında merak ettiklerinizi aşağıda ki formu kullanarak bize iletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir