Kredi Kartı Limitini Yükseltmek için Gerekenler

Kredi kartları gündelik hayatta yaptığımız alışveriş ve diğer e-ticaret işlemlerinde sıklıkla kullanılan ödeme araçlarından biridir. Her kredi kartının belirli bir limiti vardır ve bazı zamanlarda bu limiti yükseltmekte isteyebiliriz. Kredi kartı limitini yükseltmek için yapmamız gereken bazı işlemler olabilir.

Öncelikle kredi kartı limitinizi arttırmadan önce bir kez daha düşünmeniz yerinde olabilir. Zira yüksek limit demek yüksek borç demekte olabilir. 1000 TL gibi bir limitiniz varsa 1500 TL yapmak sorun çıkarmayabilir eğer kredi kartı borcunuzu disiplinli bir şekilde ödüyorsanız.

Kredi Kartı Limitini Yükseltmek için Yapılması Gerekenler

Limit yükseltmek için müşterisi olduğunuz bankanın telefon bankacılık hizmetini kullanabilir veya internet bankacılığından da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) yeni getirdiği düzenlemelerle bankalar kredi kartı limiti arttırma konusunda artık ince eleyip sık dokumaktadır.

Diğer bir deyişle bankalar bu istek karşısında sizin gelir durumunuzu ciddi bir şekilde ele almakta ve kesinlikle dikkatli davranarak bu isteğe cevap vermektedir. Örneğin 10 bin liralık limiti olan kredi kartınızın limit yükseltmesi için bankalar gelir durumunuzu ciddi bir şekilde irdelerler.
Arttırmak istediğiniz miktar büyüdükçe kredi ve ödeme geçmişiniz de daha detaylı incelenir.

Kısacası bankalar sahip olduğunuz kredi notu ve mevcut kredi kartınızın ekstre geçmişine bakarak kredi kartı limit işlemlerinde tedbiri elden bırakmazlar. Sizde tedbirli davranarak bütçenize paralel olarak limit arttırmanızı ve harcamalarınıza dikkat etmenizi öneririz.

Eğer limit yükseltme işlemlerini nakit avans çekimi için istiyorsanız, bankaların hiçbir şeyi bedavaya yapmadığını hatırlatmamız gerekebilir. Hem yüksek faiz uygulaması bakımından, hem de borç yükünü arttıracağından nakit avans çekimi tavsiye ettiğimiz durumlardan değildir.

Kredi kartından nakit avans çekimi hakkında tüm detayları ve ince bankacılık noktalarını sitemizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı sorunları ile alakalı her türlü sorununuzu aşağıdan bizimle paylaşabilirsiniz. En güncel çözüm ve önerilerimizi sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir