KOSGEB Kredisi Detayları 2017 | Ekonomi Haber

Geçtiğimiz yıl sonu hükümet ve tüm odalar işbirliğiyle KOSGEB destekli esnaflar için nefes kredisi kampanyası başlatılmıştı. İlk etapta başvuruların tamamlanmasının ardından  talebin fazla olmasına paralel olarak KOSGEB kredisi başvuruları tekrar alınmaya başlandı. Bu sürecin sonuna geldiğimizde kredi başvuru oranında net bir artış olduğu görülmekte.

50 Bin TL KOSGEB Kredisi hem faizsiz hem de ilk yılı ödemesiz olarak ihtiyaç sahibi olan esnaf, firmalar ve işletmeler için dağıtılacak. Başbakan Yıldırım’ın yaptığı basın toplantısında sıfır faizli kredi ayrıntıları da netleşti. KOSGEB kredisine 460 Bin Başvuru olduğunu ve büyük oranda her başvurana bu kredinin verileceğini belirtti.

Ayrıca KOBİ nefes kredisi ile de Kredi Garanti Fonu (KGF) Destekli kredilerin de bankalarca sağlanacağı duyuruldu. QNB Finansbank ve Denizbank ile varılan protokol anlaşmaları gereğince ihtiyaç duyan küçük ve orta ölçekli tüm işletmeler için (Kobi) finans desteği sağlanacak.

KOSGEB Kredisi Başvuruları Kabul Edilenler Ne Yapacak

KOSGEB kredi başvurusu olumlu sonuçlananlar 2017 yılında 50 Bin TL kredi tutarını 9 ayrı bankadan alabilecekler. Yıllık satışı 1 milyondan ve çalışan sayısı 10 kişiden az olan ve bir önce ki başvurudan yararlanamayan işletmeler bu krediden faydalanacak.

2016 yılının Temmuz ayında yaşanan darbe girişiminin ardından ayrıca firmalar için güvenlik soruşturması şartı da getirildi. Bu durumlara uygun her işletme ve firma sahibi sıfır faizli ve KGF destekli banka kredisi imkanına kavuşacak.

İşletmeler için KOSGEB kredisi ve Kobi nefes kredisi faizsiz ve ilk yılı geri ödemesiz olması nedeniyle çok uygun kredi seçenekleri arasında yer almaktadır. Vakit kaybetmeden başvurmanız yerinde olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir