Kolay Kredi Veren Bankalar | Belgesiz Kredi Almak için

Türkiye’de sene içerisinde milyonlarca kişi yaşadığı maddi sorunlardan ötürü bankalardan kredi çekmek isterler. Günümüzde sıklıkla tercih edilen krediler birçok zorluğu da beraberinde getirmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman bankalar ihtiyaç kredisi verirken bazı şartları yerinde getirmenizi istemektedir. Bu doğal olmakla birlikte kolay kredi veren bankalar mevcut bankacılık koşullarında da yok değil. Belgesiz kredi almak için ise maaş aldığınız bankaya gitmeniz faydalı olacaktır.

Finansal alanda ki düşüncelerinizi karşılamanız için ülkemizde faaliyet gösteren bankaların kredi konusunda ki zorluğunu sizler için araştırdık. Aşağıda sunmuş olduğumuz bankalar Türkiye’de tüketici kredilerinde en büyük paya sahip bankalar nispeten kolay kredi veren bankalar kategorisinde de değerlendirilmektedir.

  • Finansbank
  • Odebank
  • ING Bank
  • Fibabank
  • HSBC Bankası
  • Denizbank

Ayrıca son dönemlerde 2017 yılı ile birlikte büyük yatırımcılık faaliyetlerine hız veren katılım bankaları da kolay kredi seçenekleriyle ön plana çıkmaktadır.

  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası

Başvuru yapmanız ile birlikte kolay kredi veren bankalar 2017 yılında yukarıda ki gibidir. Genel olarak bakıldığı zaman müşteri potansiyeli oluşturmayı hedefleyen bankalar kredilerde ciddi bir esneklik sunmaktadır.

Kredi almanızı kolaylaştırdıkları gibi ödemelerde de ciddi yardımlarda bulunmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse taksit ertelemeli kredi ve kampanya seçenekleri sunan bankalar bu başlıkta değerlendirilebilir.

Kredi Başvurusunda Talep Edilen Evraklar

Bankalara müracaat etmeniz ile birlikte kredi çekmeniz için sizlerden bir takım evraklar talep edilmektedir. Öncelikle başvuru evraklarına geçmeden başvurularınızı şubelerden yapmanızın yararlı olacağını belirtmek isteriz. Çünkü şubeden başvuru yapmak zamandan tasarruf etmenizi ve kesin sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Çalışan, emekli, memur veya işveren olarak başvuru yapacaksanız mutlaka kimliğinizi yanınızda bulundurmalısınız. Bununla birlikte çalışan biriyseniz gelir belgesi, emekli iseniz resmi kurumlarca verilmiş emeklilik belgesi gerekmektedir.

Memurlarda ise maaş aldıkları bankaya ait hesap dökümü yeterli olacaktır. İşverenlerde ise sahibi olduğunuz kurum ve kuruluşa ait resmi belgeler hazırlamalısınız. Vergi levhası, ortak iseniz ortaklık sicil belgesi gibi.

Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Tabii ki şunu da göz önünde bulundurmalısınız bir noktaya kadar bankalar sizlere direk olarak kredi vermektedir.

Örneğin bankanın kredi kullanma politikasına göre 800 puanın altında olan kimseye kredi verilmiyorsa sizlere farklı işlemler yapmanız gerektiği hatırlatılmaktadır. Bu işlemlerde ipotek veya kefildir. Bankaya ev, araba veya iş yerine  ipotek etmeniz ile birlikte kolay kredi çekebilirsiniz. Kefil göstermek istediğiniz yakınınızın da mutlaka kredi notunun yüksek olması gerektiğini hatırlatmalıyız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir