KOBİ Nefes Kredisi Başvurusu ve Ayrıntıları

Finans Haber – Ekonomi dünyasında KOBİ’lere yönelik olarak yeni bir ihtiyaç kredisi hizmeti 2017 yılı için de verilmekte. Adına nefes kredisi denen bu kredili ürün Kredi garanti Fonu(KGF) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği ile ve Denizbank aracılığıyla verilebilmektedir. Peki nefes kredisini almak için ne gibi şartlar aranıyor, avantajları nelerdir?

Nefes Kredisi Ayrıntıları

Öncelikle nefes kredisi ile uygun faizle kredi kullanımına imkan verilmektedir. %9,9 faizle her kredi tutarı için sabit 250 TL KGF ücreti, 250 TL tahsis ücreti ve binde 5 oranında KGF komisyonu karşılığı 150 Bin TL’ye kadar 12 ay vadeli kobi kredisi imkanı verilmektedir.

KOBİ Nefes Kredisi Başvuru Koşulları ve Gerekenler

Yıllık cirosu 40 milyon TL altında ve 250’den daha az kişi çalıştıran firmalara KOBİ denir. Yani KOBİ’ler için özel bir kredili ürün olan nefes kredisinden faydalanabilmek için öncelikle TOBB’a bağlı olan odalardan herhangi birine bağlı olma ve en az 1 yıllık faaliyet gösterme şartı aranmaktadır. KOBİ’ler için belirlenen sektörler emlakçılık, yeminli ve diğer mali müşavirlik, eczacılık, kooperatifçilik, factoring ve döviz alım satım şeklinde belirlenmiştir.

TOBB nefes kredisi ibaresinin açıkça belirtildiği bağlı olduğunuz odadan alacağınız üyelik belgesi gereklidir. Buna ek olarak standart başvuru evrakları bu krediden faydalanmanız için gerekli başvuru belgeleridir.

KGF ve TOBB desteğiyle KOBİ’ler için özel ve uygun bir faiz oranına sahip olan nefes kredisi başvurusunu herhangi bir Denizbank şubesine giderek yapabilirsiniz. Yoğun talebin alındığı bugünlerde elinizi çabuk tutmakta fayda var. Zira faizsiz kredi avantajlarından yararlanmak gelişen teknolojiye paralel olarak oldukça hızlanmış durumda.

Esnaf ve zanaatkarlar da uygun faizle finans desteği almak için KOSGEB faizsiz kredi detayları başlıklı yazımızı okuyabilirler.

Yapılan Yorumlar 2 “KOBİ Nefes Kredisi Başvurusu ve Ayrıntıları” yazısı hakkında

  1. Ben başvuru için şansımı denedim, çok avantajli bir kredi türü ama işletmem 10 aylık olduğu için kabul etmediler.

    1. Evet en az 1 yıllık olma şartı var KOBİ nefes kredisi için. Bu esnada beklemek yerine oda üyeliği gibi gerekli işlemleri de yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir