Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Çekebilirim?

Finansal sıkıntılardan veya ihtiyaçlardan ötürü sene içerisinde milyonlarca kişi kredi çekmektedir. Türkiye Merkez Bankası tarafından adınıza dosyalanmış olan bankacılık işlemleri geçmişiniz bu alan içerisinde büyük önem taşımaktadır. Nitekim bankalar kredi notunuza ve geçmişte yaptığınız işlemlere önem vermektedir. Kırmızı kalem yedim diyenlerdenseniz yazımızın devamında kredi çekmek için neler yapılması gerektiğini anlattık.

Kırmızı kalem bankaların sıklıkla kullandığı bir tabirdir. Örneğin geçmişte aldığınız bir krediden ötürü ödemelerde sıkıntı yaşadınız ve bununla birlikte yasal veya idari takibe maruz kaldınız.

5 sene boyunca bankalar tarafından kırmızı kalemle çiziliyorsunuz. Bu da kredi çekmenizi bir hayli zorlaştırıyor. Kırmızı kalem yedim nasıl kredi çekebilirim diyorsanız da aşağıda sunduğumuz birkaç önerisine dikkat etmeniz yerinde olacaktır.

Özel Kurumlar Aracılığıyla Kredi Çekmek

Ülkemizde özellikle İstanbul ve Ankara merkezli özel kurumlar kredi çekmeniz için sizlere yardımcı olmaktadır. Örneğin 25.000 TL’ye ihtiyacınız var. Bu kurumlar ile iletişime geçiyorsunuz ve onlar krediyi sizler adına çekiyor.

Daha sonrasında da belirlenmiş olan ödemeler ile bankaya borcu geri ödüyorsunuz. Tabii ki bu alanda doğru ve güvenilir kurumlar ile hareket etmeye özen göstermelisiniz.
Özellikle internet ortamının sosyal ortamlarında karşılaşabileceğiniz kredi finansmanı sağlanır türünden girişimlere itibar etmemelisiniz. Bu konuda herhangi bir şüpheye düşerseniz veya mağdur olursanız ilgili birimlere şikayetinizi hemen yapmanızda fayda var.

ipotek ve Kefil Sistemiyle Kredi Çekmek için

Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar ipotek ve kefil seçenekleri ile arzu ettiğiniz tutarı vermektedir. Fakat sizin banka karşısında düşük bir potansiyele sahip olduğunuz göz önünde bulundurulduğu için sunacağınız kefilin mutlaka kredi konusunda olumlu bir kimliğe sahip olması gerekmektedir. Yani kredi notu yüksek bir kefil bulmanız çok daha iyi olacaktır.

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de yeni açılan bazı bankalar müşteri potansiyeli oluşturmak için sicilinizi göz önünde bulundurmadan kredi verebilmektedir. Genel olarak baktığımız zaman aşağıda yer alan bankaların ortak özellikleri yeni olmalarıdır.

Bu nedenle de kendilerini belli bir noktaya taşımak için bu tür bankalar kişi ve kişilere kampanyalarından yararlanma hakkı tanımaktadır. Aşağıda daha çok katılım bankacılığı hizmeti veren, kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar ve bir bakıma kara listedekilere kredi veren bankalar bulunmaktadır.

  • Fibabanka A.Ş
  • Aktif Bank A.Ş
  • Türkiye Finans Bankası A.Ş
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş
  • Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş

Daha çok katılım bankaları kırmızı kalem yiyenlere daha bir esneklik gösterebilmektedir. Tabii ki belirtmiş olduğumuz bankaların dışında da kredi verebilecek bankaların olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.  Nitekim kırmızı kalem yemiş birine kredi verilmesi bankanın inisiyatifine kalmış bir durumdur.

Kredi Başvurumu Nasıl Yapmalıyım?

Kırmızı kalem yiyen kredi çekebilir mi sorusunun cevabını verdikten sonra akla gelen diğer bir soru olan kredi başvurusu işlemlerinin nasıl yapılması gerektiğini vurgulayacağız.

Başvuru konusunda ki sorunuzu cevaplamak içinde şubeleri önermekteyiz. Çünkü kırmızı kalem yiyenler için telefon ve internet bankacılığı ile yapacağınız başvuruların hepsi olumsuz cevaplanacaktır büyük olasılıkla. Fakat yukarıda bahsettiğimiz bankaların şubelerine başvurularınızı yapmak doğru bir seçenek olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir