KGF Nefes Kredisi ve Faizsiz Kredi Haberleri Eylül 2017

Finans Haber – 2017 yılında dağıtılmaya başlanan Kredi Garanti Fonu destekli KGF nefes kredisi kampanyasına KOBİ ve esnaf yoğun talep göstermişti. KGF destekli krediyi QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Şekerbank, Denizbank gibi sağlam sermaye yapısına sahip bankalar bu krediyi kullandırmıştı. KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli, 27 bin firmadan sadece 20 kadarının ödemelerde güçlük çektiğini belirterek İslam Kalkınma Bankası işbirliğiyle KGF destekli faizsiz kredi müjdesini de verdi.

KGF Nefes Kredisi Devam Edecek mi?

İsmet Gergerli 1991’de kurulan KGF’nin 2009 yılından itibaren hazineyle birlikte çalışmaya başlamasıyla ve yeniden yapılanma ile çok güçlü bir finansal destek sağlayıcısına dönüştüğünü vurguladı. Dünya gazetesine konuşan Gergerli yeni bir KGF ürünü müjdesini de verdi. Son 1 yıldır İslam Kalkınma Bankası ve diğer faizsiz kredi kullandıran katılım bankaları ile yeni KGF ürünü üzerinde çalıştıklarını vurguladı.

Üreticiler, imalat sanayicileri ve ihracatçılar için hali hazırda KGF nefes kredisi desteği verilmekte. Diğer bir deyişle Yeni bir KGF desteği ile tüm KOBİ’ler için yeni bir fırsatın yakında kamuoyuyla paylaşılacağını vurgulamak gerekir.

BDDK Başkanı da KGF Hakkında Konuştu!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, KGF destek kredisi kullananların geri ödemeleri sorunsuz gerçekleştirmeye başladığını vurguladı.

Garanti Bankası Esnaf Ve KOBİ’ler için Kredi Kampanyası Detayları

29 Eylül’e kadar sürecek Garanti Bankası esnaf kredisi kampanyası detayları şu şekildedir: KOBİ bankacılığında da lider olmak isteyen Garanti Bankası, ilk 3 ay ödemesi 48 aya kadar varan vadelerle ihtiyaç kredisi vermektedir.

Uygun faizli Garanti Bankası KOBİ kredisinden faydalanmak için herhangi bir Garanti şubesine gitmeniz ön başvuru için yeterli olacaktır.

Yeni model Kredi Garanti Fonu destekli faizsiz nefes kredisi detayları için sitemizde en güncel haberleri vermeye devam edeceğiz. Kredi garanti Fonu Nedir? başlıklı yazımızda KGF hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir