Kesin Onaylı Kredi Başvurusu ve Banka Detayları

Hepimiz bir şekilde bankalardan hemen onaylanmasını istediğimiz banka kredisi çekmek isteyebilir. Kesin onaylı kredi başvurusu yapmak oldukça zordur. Çünkü her banka kredi vermeden önce kredi vereceği kişinin kredi notundan gelir belgesine kadar tüm ekonomik verilerini veya finansal geçmişini araştırır.

Eğer kesin onay için bir işlem yapmak istiyorsanız yani bir kredi almak istiyorsanız telefonunuzdan mesaj yani sms yolu ile bunun hakkında bilgi alabilirsiniz. Telefon bankacılığı ya da internet üzerinden yapılan online bankacılık işlemleri aracılığıyla kesin onaylı kredi başvurusu yapılabilir.

Bankacılık Reklamları ve Tanıtımlar

Kredi veren bankalar her alanda müşterileri için onaylı kesin garanti kelimeleri ile avantajlar sunmaya çalışırlar. Onayı kesin kredi için de tanıtım yaparlar. Çünkü oldukça ilgi çeken bir durumdur. Kredi çekmek isteyenlerin aklından tüm soruları alırlar. Acaba kredi verilecek mi belgeler eksik olursa gibi bir çok sorundan uzaklaşırlar.

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu Herkes için Geçerli Değildir!

Elbette ki her kredi onaylı şekilde olmuyor. Krediler yine eski prosedürüne göre tüm işlemlerden sonra veriliyor. Kesin onaylı krediler reklam içerikli bir tanıtımdır. Bankalara kredi başvurusu yaptığınız da götürdüğünüz belgelerin yetersiz veya eksik olmasından dolayı da banka büyük ihtimal kredi vermeyecektir.

Onaylı krediler de dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da faiz oranıdır. Bir çok kişi bu tanıtımdan dolayı mağdur duruma düşmektedir. Tamamen bir şey istenmeden direkt olarak kabul edileceğini düşünür. Fakat bu tamamen yanlış anlaşılan bir unsurdur.

Bankalar her zaman kredi notunu esas alır. Kredi notu yüksek ise onay verilir. Sicilinin kötü olup olmadığına bakılır, kötü ise ve üstelik kara listede ise kredi verilmez. Her bankanın her dediğine inanmak yanlış olur. Kolay kredi veren bankalar başlıklı yazımızda da bahsettiğimiz gibi, yine de kolay ve hızlı bir şekilde bireysel kredi veren bankalar mevcuttur.

Kesin Onaylı Kredi Başvuru Şartları

Kesin onaylı kredi aslında kesin olmasa da kendine göre farklı koşulları vardır. Kesin onaylı kredi için dilediğiniz bir alandan farklı yollar ile başvuru yapın. Bankanızın cevabını bekleyiniz. Sms ile ya da telefon aracılığı ile sizlere ulaşacaklardır.

Bundan sonra ise sizlerin gelirine göre farklı farklı yapılanmalar sağlarlar. Bu yapılanmalara göre de uygun olanı seçersiniz. Gelirinize en uygunu hangisi ise o sizin için daha avantajlıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir