Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2017 | Karşılaştırmalı Gelir Belgesiz Kredi

Bir işe sahip olup bunu gelir belgesiyle ibraz edemeyenler, iş kurmak isteyenler veya belirli bir proje fikri olanlar, acil ihtiyacı olan işsizler için bazı bankalar gelir belgesiz kredi veya kefilsiz kredi seçeneği sunmaktadır. Sektörel olarak özellikle tarım sektöründe çalışan serbest meslek erbapları gelir belgesi sunamamaktadır. Sizlere 2017 yılı için en güncel kefilsiz kredi veren bankalar ve tüm ayrıntıları ile başvuru koşullarını karşılaştırmalı olarak derledik.

1. Denizbank, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar listemizde ilk sırada

Üst limiti 55 Bin TL olarak belirlenen bu gelir belgesiz kredi seçeneğini Denizbank sunmaktadır. Örnek hesaplama vermek gerekirse: 10 Bin TL ihtiyaç kredisi ve 24 ay vade için için yüzde 1,64 faiz oranıyla aylık taksit tutarı 527 TL olmaktadır. Yıllık maliyet oranı da yüzde 27 olarak hesaplanmıştır. Vade sayısı arttıkça faiz oranı da artmaktadır.

  • 12 ay vade için  faiz oranı yüzde 1,55
  • 24 ay vade için yüzde 1,64
  • 36 ay ve 48 ay vade için ise yüzde 1,69 olarak belirlenmiştir.

Sırasıyla sigorta ve vergiler dahil kredi masrafları 105 TL, 140 TL, 176 TL ve 205 TL olarak belirlenmekle birlikte her kredi türünde kredi tahsis ücreti olarak 50 Tl alınmaktadır.

Kefilsiz kredi başvurusu için kredim yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik Numaranızı 3280’e kısa mesaj SMS olarak cep telefonunuzdan yollayabilirsiniz. Size en kısa zamanda ulaşılıp gerekli bilgiler verilecek ve kredi başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

2. Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi Seçeneği

Garanti Bankası ilk defa kredi alacaklara özel bireysel destek kredisi vermektedir. 100 Bin TL’ye ve 48 ay vadeye kadar kullandırılabilecek bu kredi türünde kredi faiz oranı çekilmek istenen tutara göre ters orantılı olarak belirlenmektedir.

2.1. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi örnek Kredi Hesaplama

10 Bin TL ihtiyaç kredisi için belirlenen faiz oranı yüzde 1,51 olmaktadır. 48 ay vade için aylık taksit tutarı 313 TL olmakla birlikte, 20 Bin TL finans desteği için yüzde 1,41 olan faiz oranıy ve aynı
vade sayısı ile birlikte hesaplanan vade tutarı 611 TL olarak belirlenmiştir. Kredi başvurusu için herhangi bir Garanti Bankası’na gitmeniz gerekmektedir.

3. Akbank Gelir Belgesiz Kredi Detayları

Herhangi bir Akbank şubesine gidip bilgi almanız ve kredi başvurusu yapmanız mümkün olduğu gibi SMS ile kredi başvurusu yapmakta mümkün. Bunun için ‘Kredi’ boşluk ‘kimlik numaranızı’ 4425 numarasına kısa mesajla başvuru yapmanız yeterlidir.

Ayrıca Akbank müşterilerine özel kredi desteği %1,29’dan başlayan faiz oranlarıyla mobil bankacılık kanalıyla hizmete sunulmaktadır.

20 Bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi desteği sunulmakla birlikte yapılan değerlendirme sonucunda sizden kefalet istendiğini de hatırlatmakta fayda var.

CepteTEB kefilsiz kredi başvurusu için detaylar4. CepteTEB Kefilsiz Kredi Başvurusu

En uygun faizli kredi seçeneğiyle TEB Bank kefilsiz kredi opsiyonlarında en öne çıkmaktadır. Yüzde 1,25 faiz oranı ve 36 aya kadar varan vade sayısı uygulaması ile yıllık maliyet oranı ana paranın yüzde 19’u dolaylarında kalmaktadır. “Oturduğun yerden ve doya masrafı ödemeden kredi başvurusu” yapma sloganıyla bu yeni nesil bankacılık kredisi seçeneğinden yararlanmak için cepteteb.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi için Bazı Şartlar Aranmaktadır

Yukarıda saydığımız 2017 yılı için ve en güncel kefilsiz kredi veren bankalar yine de bazı şartları sağlamanızı istemektedir. Bunlardan en önemlisi sabit bir adresinizin olması. Oturduğunuz konut size aitse istediğiniz finansal desteği almanız daha kolay olacaktır. Ayrıca maaş bordrosu olmasa da esnaf olanlar için vergi levhası, tarım faaliyetlerinde bulunan çiftçiler için Tarım Kredi Kooperatif faaliyetleri ve izin belgeleri ek olarak kredi başvurusunda olumlu bilgi/belgeler olacaktır.

Kefilsiz kredi veren bankalar 2017 listesini sizler için ayrıntılarıyla yukarıda sıraladık. Önceki finans haberlerimizden KOSGEB 50 Bin TL faizsiz kredi başlığıyla yayımladığımız yazımızla odalara bağlı esnaf ve sanatkarlar için faizsiz kredi seçeneği detaylarına ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar 4 “Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2017 | Karşılaştırmalı Gelir Belgesiz Kredi” yazısı hakkında

  1. KOSGEB kredisi bir esnaf olarak gerçekten şifa oldu diyebiirim. ilk yılı ödemesiz olması da büyük avantaj, KGF ile çözülüyor kefalet sorunu.

  2. gelir belgesi olmasa da bir kefalet isteyebilmekte bankalar. Düzenli maaşı olan bir kefil kredi için şart birşey aslında

  3. Yazınız çok bilgilendirici ve ayrıntılı olmuş. Bu şartlarda Denizbank avantajlı görünüyor. Bilgilendirme için teşekkürler.

  4. Kefilsiz kredi almak ancak maaş aldığın bankayla mümkün olabilmekte. Zaten kefille uğraşmamak en iyisi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir