ipotekli Kredi Veren Bankalar ve ipotekli ihtiyaç Kredisi Detayları

Bankalar müşterilerine finansal destek sağlarken gelir ile vade tutarı dengesine dikkat etmekle birlikte findeks kredi notu kavramına odaklanırlar. Lakin ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar bir teminatla kredi kullandırdıkları için kredi notunuzun önemi burada azalmaktadır. Önemli olan tek unsur artık aylık gelirinizin kredi vade tutarını karşılayıp karşılayamadığıdır. Bu yazımızda ipotekli kredi veren bankalar listesini ve detaylarını sizler için derledik.

Öncelikle bankaların olası kredi müşterilerinde aradığı şartlara ve istediği belgelere göz atalım.

ipotekli Kredi ve Taksitli İhtiyaç Kredisi için aranılan Şartlar

Genel olarak yüksek tutarlı kredi ihtiyaçları için bankaların aradığı bazı şartlar ve istenilenler şunlardır.

  • En fazla 48 ay vade imkanı tanınmaktadır. Öncesinde 120 ay olan ipotekli ihtiyaç kredisi vade tutarları 2016 Sonbahar aylarında çıkan düzenlemeyle 48 aya düşürülmüştür.
  • 2017 yılında da geçerli olmak üzere ipotek ettireceğiniz evin ekspertiz değeri tutarının en az yüzde 50’sine en fazla yüzde 80’ine varan oranlarda kredi imkanı sağlanmaktadır. Bu oran bankadan bankaya değişen bir parametredir diyebiliriz.
  • Kredi istenen konut veya arsa için ipotek uygulanır.
  • Ek teminat, gerekli görüldüğü takdirde istenebilir. Bu bankada belirli bir miktarın olması, altın veya hisse gibi emtialar olabilir.
  • Hayat, konut ve deprem sigortasının zorunlu olduğunu da vurgulamak gerekir.

Bu şartlar hemen hemen her bankanın aradığı ve istediği şartlar arasında yer almaktadır. İpotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce bunları iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Dilerseniz sizler için araştırdığımız ipotek karşılığı kredi veren bankalar ve ipotekli ihtiyaç kredisi hesaplamalarını ayrıntılarıyla aktaralım.

1. Vakıfbank ipotek Karşılığı Taksitli ihtiyaç Kredisi

Vakıfbank sayesinde ipotek ettireceğiniz konutun yüzde 80’ine kadar ihtiyaç kredisi alma imkanına sahip olabilirsiniz. Hayat sigortası ve konut paket sigortası yapılır. Konut paket sigortası dediğimiz unsur üstte de bahsettiğimiz konut ve deprem sigortalarını kapsayan bir pakettir. 3 aylık dönemler ve değişken taksitlerle bütçenize uygun kredi seçenekleri sunulmaktadır.

2. Akbank ipotekli Kredi Detayları

Güncel 2017 Akbank kampanyaları içinde yer alan bu kredi çeşidinde teminat olarak konut veya işyeri baz alınır. Yüzde 1,29 faizle ve en fazla 36 ay vadeli olan ipotekli ihtiyaç kredisine başvurmak için en yakın Akbank şubesine gitmeniz ve işlemleri başlatmanız yeterli olacaktır.

  • Akbank ipotekli ihtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama
    100 Bin TL tutar için 36 ay vadeli ipotekli kredi kullanmak isterseniz aylık ödeme tutarı 3.644 TL olmakta iken 12 ay için bu tutar 9.195 TL olarak belirlenmiştir.

QNB Finansbank kosgeb kgf kobi kredisi başvurusu3. Firmalar için 120 Ay Vadeli QNB Finansbank Kobi Kredisi

1 milyon TL’ye kadar kredi imkanı sunulan bu kampanya kapsamından sadece işletme ve firma sahipleri yararlanabilmektedir. Konut veya işyerinin yüzde 75’i kadar, arsanın ise yüzde 50’si kadar ihtiyaç kredisi imkanı sunulmaktadır. En yakın QNB Finansbank şubesine gitmeniz bu kredi başvurusu için şartlar sağlandığı takdirde yeterli olacaktır.

4. Ziraat Bankası ipotekli Bireysel Finans Desteği

Konut ekspertiz değerinin yüzde 80’i, işyeri ekspertiz değeri için yüzde 75’i ve imarlı arsa için yüzde 50’si oranında bireysel ihtiyaç finans desteği sunulan bu kampanya en uygun faiz oranı ile bir adım öne çıkmaktadır. 100 Bin TL için yüzde 1,17 faiz oranı ile 48 ay vade için kredi taksit tutarı 2877 TL olmaktadır.

En güncel ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında tüm detayları sizler için sıraladık. Sahip olduğunuz evi veya işyerini ipotek ettirerek bankalar yüksek meblağlarda kullanılmak üzere, belirli bir gelir düzeyini de göz önünde bulundurarak ihtiyaç kredisi hizmeti sunmaktadır.

Yapılan Yorumlar “ipotekli Kredi Veren Bankalar ve ipotekli ihtiyaç Kredisi Detayları” yazısı hakkında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir