HSBC Kredi Kartları Hakkında Tüm Detaylar

Küresel hizmet vermesiyle tanınan, İngiliz sermayeli HSBC Bankası ülkemizde faaliyete başladığı zamandan beri bankacılık sektörüne hızlı bir giriş yapmıştır. HSBC gerek ihtiyaç kredileri gerekse kredi kartı çeşitleriyle çokça tercih edilen bir bankadır. Bu yazımızda HSBC kredi kartları hakkında detaylar, kart özellikleri ve her kredi kartında uygulanan faiz oranlarını sizler için inceleyeceğiz.

1- HSBC Kredi Kartı çeşidi HSBC Advantage Classic/Standard

Sıkça tercih edilen ve kullanılan HSBC Advantage kredi kartı ile yurtiçi ve yurtdışı taksitli alışveriş imkanı sağlamaktadır. Yapılan harcamaların çeşidine göre Advantage NakitPuan ve Advantage TatilPuan kazanma imkanı sahipsiniz.

Nakit avans hesabınız olduğu gibi kayıp-çalıntı ve alışveriş teminatından da yararlanabilirsiniz. Hakkında ki detaylara ve advantage kredi kartı başvurusu yapmak için 0850 211 0 111 numaralı HSBC mülteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

2- HSBC Advance Kredi Kartı

Tüm yurtiçi tek çekimli alışverişlerde bedava 6 taksit kazanma özelliği bulunan HSBC Advance kredi kartıyla internetten yaptığınız alışverişlerde de % 10 indirim fırsatı sunulmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı ucuşlarınızda bu kart ile ferdi kaza sigortası otomatik olarak yapılmaktadır.

Ayrıca toplamış olduğunuz nakit puanın 2 katını TatilPuan olarak kullanabilirsiniz. HSBC Advance kredi kartı başvurusu için aranan tek şart aylık 500 TL ve üzeri biri fatura olmak üzere toplam 3 adet otomatik ödeme talimatı vermek.

3- HSBC Concept Kredi Kartı

Aidatsız Kredi Kartı çeşitlerinden biri olan HSBC Concept kart ile dönemlik Advantage NakitPuan hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kredi kartınızdan vadesiz hesabınıza avans nakit aktabilirsiniz. Advantage TatilPuan sistemi Concept kart için de geçerlidir.

Ayrıca üniversite öğrencileri için kredi kartı hizmeti sunan HSBC, 25 yaş ve altı tüm lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencileri için HSBC Concept üniversiteli kredi kartı ürünüyle de öne çıkan bir bankadır. Yine aynı şekilde bu kart çeşidine de yıllık aidat ücreti ödemeden sahip olabilirsiniz.

Ayrıca üniversite öğrencileri için (açıköğretim fakültesinde okuyanlar hariç) diğer bir ürünün adı HSBC Campus kredi kartıdır.

4- Advantage Hızz Kredi Kartı

Adından da anlaşılabileceği gibi hızlı alışveriş için tercih edilmesi gereken HSBC kredi kartları çeşitlerindendir. 50 TL’ye kadar şifre ve imza prosedürü olmadan alışveriş yapabilirsiniz. Tercihe göre değişen tasarım özellikleri mevcuttur.

Advanta Hızz Üniversiteli kredi kartı da yine HSBC Concept gibi üniversite öğrencilerine özel olarak hazırlanmış HSBC ürünüdür. Tüm HSBC kredi kartları faiz oranı %1,6 ile 1,94 oranında değişmektedir. Nakit avanslarda bunun  daha yüksek olacağını da hatırlatmak isteriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir