Hibe Kredi Nasıl Alınır? | Kredi Haber

Türkiye’de girişimcilerin ve iş adamlarının bulundukları sektörden daha iyi bir noktaya gelmesi için devlet tarafından çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman son dönemlerde ülkemizde en fazla ön plana çıkan hibe kredi sistemidir. Hibe kredi nasıl alınır, hibe kredi başvurusu yapmak için şartlar nelerdir sorularına aşağıda ayrıntılı cevap vereceğiz.

Hibe veya karşılıksız krediler finansal olarak devlet tarafından bulunduğunuz sektörde gelişmeniz için sizlere sunulmaktadır. Tabii ki bu sistem sadece iş adamlarına veya girişimcilere yönelik olmadığını belirtmemiz gerekmektedir. Eğer yeni bir iş alanı oluşturmayı hedefliyorsanız sizlerde bu krediden gönül rahatlığı ile yararlanabilirsiniz. Bulunduğunuz veya bulunmak istediğiniz sektöre göre çeşitli fırsatlar sizlere sunulmaktadır.

Hibe Kredi Veren Bankalar

Hibe kredi veren bankalar ülkemizde devlet makamlarınca desteklenmektedir. Bu nedenle de gün içerisinde önünden geçmiş olduğunuz bankalar bile sizlere yatırım konusunda fazlasıyla yardımcı olacaktır. Bulunmak istediğiniz veya bulunduğunuz sektöre göre de bankaların hibe sistemi değişiklik göstermektedir.

Esnaflar için sunulan hibe kredisi Halkbank ve kooperatifler tarafından sizlere sunulmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda banka veya bağlı bulunduğunuz kooperatif talep ettiğiniz tutarı sizlere vermektedir.

Ülkemizde son dönemlerde yaygın olarak kullanılan hayvancılık ve tarım kredileri için Ziraat Bankası sizleri desteklemektedir. Ziraat Bankası yapmış olduğunuz başvuruları inceledikten sonra sizlere hangi meblağın verilebileceğini belirtmektedir. Daha sonrasında ise anlaşmaları yaptıktan sonra krediniz sizlere sunulmaktadır.

Hibe Kredi Sisteminden Yararlanabilir miyim?

Devlet tarafından desteklenen bankalar aracılığı ile sizlerde kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Girişimci iseniz ve bir iş fikriniz bulunuyorsa yatırım için kredi desteği sağlanabilmektedir.

Genel olarak bakıldığı zaman şartlar ve koşullar tarafınızca sağlandığı takdirde herhangi bir sorun çıkmamaktadır. Lakin belirtilen şartları karşılamadığınız zaman hiçbir şekilde tarafınıza kredi verilmemektedir.

Hibe Kredi için Başvuru

Hibe kredi başvurusu için bulunduğunuz veya bulunmak istediğiniz sektöre destek veren banka ile görüşmeniz gerekmektedir. Sizlerden istenilen evrakları bankaya ilettiğiniz takdirde işlemlere hemen başlanmaktadır.

Bu süreç içerisinde evrakların eksiksiz ve güncel olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Başvuruları yaptıktan sonra bankalar tarafından değerlendirmeye alınırsınız. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi olumlu cevap aldığınız takdirde krediden sizlerde kolaylıkla yararlanabilir ve istediğiniz proje fikrini hayata geçirebilirsiniz.

KOSGEB 50 Bin TL kredi desteği başlıklı yazımızla KGF destekli sıfır faizli KOSGEB kredisi detaylarını öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir