Halkban’tan Esnaf Kredilerinde Faiz indirimi

Finans Haber – Türkiye Halkbankası A.Ş, bankacılık sektöründe esnaf ve sanatkarlar için kullandırdığı avantajlı ihtiyaç kredileri için yeni bir karar alındı. Bu karar neticesinde önceki yıllarda tüketici kredisi kullanmış  ve 2017 yılında da kullanmak isteyen esnaf ve sanatkarlar için faiz indirimi gündeme gelmiş durumda.

Yüzde 50 oranında gerçekleşecek bu indirimden kimlerin yararlanabileceği de ayrıntılı olarak açıklandı. Bu kapsamda;

  • Geleneksel bir değere sahip, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde faaliyet gösteren ve esnaf vergi muafiyet belgesi olan sanatkar ve esnaflara ilaveten
  • 3 yıllık ustalık belgesi olan ve son 1 yıl içinde işletmesini kurmuş işyeri sahipleri için ise 2017’de kullanacağı finansal ihtiyaç kredileri için yüzde 100 faiz indirimi geldi.
  • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani KOSGEB tarafından sağlanan düşük faizli ve hibe kredilerden faydalananlar kapsam dışı bırakılmıştır.
  • Ayrıca makina, ekipman, yenileme(inovasyon) veya hammadde alışı için 30 Bin TL’ye kadar kredi desteği alan firma veya işletmelerden borçları 2017 yılına devredenlerde de % 100 faiz indirimine gidilecek.

Faiz indirimi ne zaman geçerli olacak?

Yeni yılla birlikte yürürlüğe giren bu kararla esnaflar için uygun finans desteği bulmak ekonomik bir dar boğazdan geçtiğimiz şu günlerde çok önemli bir hal almakta.

Uygun faizli esnaf kredisi arayan esnaflar için de 2017 yılını iyi geçirmek adına bu güzel haberin ekonominin olumsuz gidişatına bir sekteye uğratması tahmin ediliyor. Büyümek, en azından küçülmemek adına kullanılması gereken esnaf kredileri hem istihdamı olumsuz yönde etkilemeyecek, hem de tüketicinin enflasyon baskısından bir nebze kurtulması demek olacaktır.

Ayrıca Halkbank ürünlerinden dost hesap ayrıntılarını Halkbank dost hesap hakkında başlıklı yazımızla öğrenebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar “Halkban’tan Esnaf Kredilerinde Faiz indirimi” yazısı hakkında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir