Halkbank Dost Hesap Kredili Mevduat Hesabı Hakkında

Bankacılık sektörünün önde gelen kamu bankalarından ve markalarından biri de Halk Bankasıdır. Çeşitli avantajlı kampanyaları ile her zaman adından söz ettiren büyük bir kamu bankasıdır. Bu yazımızda Halkbank Dost Hesap nedir sorusuna ayrıntılı bir cevap vereceğiz.

Halkbank Dost Hesap, kısaca bahsetmek gerekirse KOBİ ve esnafa yönelik kredili mevduat hesabıdır. Girişimciler ve firmalar hesaplarında para olmasa bile gereken ödemeleri ve nakit ihtiyacını Halkbank Dost Hesaptan karşılayabilir.

Ayrıca havale ve eft işlemleriyle birlikte elektrik, su, doğalgaz, vergi ve çek ödemelerini hesaplarında para olmasa bile karşılayabilirler.

Halkbank Dost Hesap ile Borçlanma Detayları

Kredili Mevduat Hesabı (KMH) bilindiği üzere belirli bir faiz karşılığında nakit kredi kullandıran hesaplardır. Esnaf ve Kobilerin zor günlerinde ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabileceği ve ilk fırsatta çektiği parayı yerine koyduğunda gereksiz faiz ödemesinin de önüne geçen Halkbank Dost Hesap kullanışlı bir borçlanma çeşididir.

İşleyen faiz sonraki aya devreder ve çekilen ana parayı ödemeniz daha çok faiz giderinden firmaları koruyacaktır. Banka bu hesabı açan müşterilerine Bank 24 kartını da beraberinde verir ve tıpkı bir kredi kartı gibi Dost Hesabı alışverişlerde de kullanabilirler.

Halkbank Dost Hesap açmak için, eğer bankanın müşterisiyseniz, internet bankacılığından kolayca başvurabilirsiniz. Herhangi bir şubeye gitmek yeterli olabileceği gibi, telefon bankacılığı hizmeti Halkbank Dialog merkezi 0 850 222 0 40o numarasını arayabilir ve gerekli yönlendirmeler ile Dost Hesap sahibi olabilirsiniz.

Kredili mevduat hesaplarını kullanırken faiz giderlerinin günlük olarak hesaplanacağı bilinmelidir. Ayrıca diğer kredili ürünlere nazaran daha yüksek faiz alınabileceğini de hatırlatmak isteriz.

Önceki yazımızda bankacılık sektörüne yeni yaklaşımlar getiren Aktif Bank Kimin başlıklı yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü sorun ve görüşünüzü aşağıdan bizlere iletebilirsiniz. Bankaların diğer kampanya ve avantajları hakkında detayları en güncel bir biçimde sunmaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir