Garanti Bankası Avans Hesap Detayları

Çoğumuz acil ihtiyaçlar için bir finans kaynağına gereksinim duyarız. İşte bu noktada Garanti Bankası her müşterisinin sahip olduğu hesaplarına ek bir kredi tanımlayabilir. Tabii herkes için bu kredili hesap türü tanımlanmaz. Genelde maaşları Garanti Bankasına yatan müşterileri için geçerlidir bu uygulama. Kısaca vadesiz mevduat hesaplarımıza ek olarak kullanılması için bir kredi limiti tanımlanır, bu tanımlı krediye avans hesap denir.

Avans Hesap Başvurusu için Garanti Bankası neler istemektedir?

Garanti Bankası da müşterileri için böyle bir hizmet vermektedir. Garanti Bankası avans hesap sahibi olmak için banka şubesine giderek veya 444 0 333 Alo Garanti telefon bankacılığı aracılığıyla başvurabilirsiniz. 

Önemli Not: Sizin banka nezdinde belirli bir finans potansiyeliniz varsa zaten banka gerekeni yapar ve isteğinizi hemen onaylar.

Bazen ek olarak Garanti Bankası belge de isteyebilir. Bunu şubenize ilettiğiniz takdirde başvurunuz değerlendirmeye alınır ve birkaç gün içinde bir cevap verilir.

Bilinmesi gereken nokta ise şudur: Avans Hesap mevduat hesabına tanımlı bir kredili mevduat hesabıdır ve kullandığınız meblağ üzerinden belirli bir faiz alınmaktadır.

Kısaca bankaya avans hesaptan çektiğiniz miktar dışında faiz borçlanması da gerçekleşir. Hesaptan para çektiğiniz anda bakiyeniz eksiye düşer ve hesaba para yatırıldığı anda borcunuzu ödemiş olursunuz.

Önemli olan gün olarak bir gecikme yaşanmaması. Aksi durumda sonraki ay faiz gideri hesaba borç olarak yansıtılır ve gecikme anında borç yükü de artar.

Kısaca avans hesap günlük borçlanma için iyi bir seçenek olmakla birlikte orta ve uzun vadede yine bize zarar olarak yansıyacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir