Finansbank Kimin ve QNB ile Olan Ortaklığı

Ülkemizde 1986 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından 4 milyon TL sermaye ile kurulan Finansbank, günümüzde yaygın reklamlarıyla tanıdığımız sağlam sermaye ve ekonomik yapısıyla önemli bankalardan biridir.

1990 yılında borsaya giren ilk türk özel sektör bankası olan bu banka, bu tarihten itibaren İsviçre merkezli PrivetBank Geneve (PGB) Finansbank hisselerini alarak FB Suisse olarak ülkemizde faaliyetlerine devam etmiştir.

1990ların sonunda Galaxy Card ile birlikte getirdiği puan ve taksit atlat seçenekleriyle kredi kartı sektöründe adeta çağ atlatmış ve bankalar arası rekabete hız vermiştir. Daha sonra isim değişikliğiyle CardFinans ismini almış kredi kartları günümüzde hala popülerliğini korumaktadır.

QNB ile olan Ortaklık Süreci

2015 yılına geldiğimizde Ortadoğu ülkelerinden Katar’ın Ulusal Bankası (Qatar National Bank) bankanın yüzde 99 hissesini alarak ismini değiştirmiştir. Bankacılık faaliyetlerine QNB Finansbank olarak devam etme kararı alınması da hemen sonrasında gerçekleşmiştir. Bu hisselerin önceden sahibi olan Yunanistan Ulusal Bankası NBG bu satın alımla ülkemizde ki faaliyetlerini bitirmiştir.

Şu günlerde görsel medya reklamlarına ağırlık vermiş olan QNB Finansbank avantajlı kredili ürünleri ve enpara.com hizmeti hayli adından söz ettiren sermaye ve yönetim yapısı sağlam büyük bir banka haline gelmiştir.  Türkiye çapında 650’ye yakın şubesi ve 14bin kadar çalışanı ile QNB Finansbank bankacılık sektörünün rekabetçi ve önde gelen tercihlerinden biri olmaya devam etmektedir.

Ayrıca bireysel kredili ürün ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerinden başka esnaf ve kobiler için de uygun kredi başvurusu imkanı vermektedir. Kredi Garanti Fonu destekli kredi seçeneklerini KOBİ’lerin hizmetine sunan ve 50 bin TL’ye kadar destek kredisi sunan banka ile ilgili haberlerin detaylarını sitemizden takip etmeye devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir