Bankacılık Sektörü için Yeni Yatırımcılar Yolda

Finans Haber – Bankacılık sektörünü 2017 yılında yeni gelişmeler bekliyor. BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben geçen günlerde yaptığı açıklamada bankacılık sektörüne giriş için 3 finans kuruluşunun sırada beklediğini söyledi.

Dubai ve Amerika sermayeli 3 bankanın sektöre girmek için beklediğini ve 2017 yılında muhtemelen ülkemize yatırım yapacaklarını belirtti. Çin ile olan ticaret hacmine de dikkat çeken Akben, Bank of China’nın ülkemizde bankacılık faaliyetlerine başlamasının Çin için bir güvence oluşturduğunu ekledi. Uzak Doğu sermayeli yatırımların artmasını beklediğini de ifade etti.

Bölgesel sorunların ve siyasi istikrarsızlıkların giderilmesiyle ülkemizin bankacılık sektörüne ilginin artacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bankalara 2016 yılında 7 milyon 851 bin TL ceza kesildiğini de sözlerine ekledi.

2017’de yeni BDDK düzenlemeleri – Finans Haber

Faizsiz kazanç sağlayan finans düzenlemeleriyle ilgili ciddi çalışmalar olduğunu ve son düzeltmelerle birlikte yeni yılda bu kanun taslağının yasalaşma aşamasına geleceğini de vurguladı. Kredi kartlarıyla ilgili yabancı kuruluşlar aracılığıyla hizmet alındığını vurguladı.

İlaveten yerli bir kuruluşla devam edilebileceğini de sözlerine ekleyen BDDK başkanı sözlerine beklentilerini de aktardı. Ayrıca iç tüketimde kredi kartı kullanımının artmasıyla bankalar arası rekabetin artacağını ve bunun tüketiciye olumlu yansıyacağı tahmininde bulundu.

BDDK’nın geçtiğimiz aylarda yaptığı kara listedekiler için sicil affı başlıklı yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz. Her türlü sorun, görüş ve önerinizi aşağıda ki formu doldurarak veya iletişim bölümünden bize ulaştırabilirsiniz.

Kaynak: ntv.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir