Fibabanka ihtiyaç Kredisi Çeşitleri ve Kredi Kampanyaları

Genellikle kobiler ve tarım sektörü için uygun faizli finans kredisi hizmeti veren Fibabanka, bireysel ihtiyaç kredileri çeşitleriyle de yeni sayılmasına rağmen sektörde yer edinmeye çalışmaktadır. Bu yazımızda Fibabanka ihtiyaç kredisi kampanyaları ve kredi hesaplamalarını ayrıntılarıyla sizlere aktaracağız.

1. Fibabanka Standart İhtiyaç Kredisi Kampanyası

20 Bin TL’ye kadar olan ihtiyaç kredisi miktarında yüzde 1,29 faiz oranı uygulanırken, 30 Bin TL’ye kadar finans ihtiyacı için yüzde 1,35, bu miktarın üstü için ise % 1,41 faiz oranı belirlenmiştir. Yalnız vade sayısına göre de ufak oranlarda değişiklik meydana gelmektedir.

Diğer bir deyişle kısa vadeli ve çok yüksek miktarlarda kredi kullanılmaması durumunda mevcut koşullarda en uygun faizli bireysel kredi imkanından faydalanmanız mümkündür diyebiliriz..

Bu Fibabanka kredili ürününün en önemli özelliği kefilsiz ihtiyaç kredisi türünden olmasıdır. Hızlı başvuru ve kolay kredi kullanımı da diğer olumlu özellikleridir.

1.1. Kredi Başvurusu için Gerekli Belgeler

Çoğu banka gibi Fibabanka da kredi başvurularında standart belgeler istemektedir.

  • Nüfüz cüzdanı veya Pasaport fotokopisi
  • Oturduğunuz ikamete ait son 3 aya ait doğalgaz, elektrik veya su faturası
  • Gelir belgesini gösteren maaş bordrosu, emekliler için emekli maaşının yattığı bankaya ait hesap veya resmi bir yazı
  • Serbest meslek erbapları için faaliyet belgesi, vergi levhası ve son döneme ait vergi ödendi makbuzu

2. Masrafsız ihtiyaç Kredisi Ayrıntıları

Fibabanka ihtiyaç kredisi kampanyalarından en çok tercih edileni de masrafsız tüketici kredisi kampanyasıdır. Bu kredi türünde kredi miktarının binde 5’i oranında alınan kredi tahsis ücreti alınmamaktadır.

2.1 Fibabanka ihtiyaç Kredisi Hesaplama

30 Bin TL’ye kadar kredi imkanı sunan bu bireysel kredi türünde faiz oranları vade sayısı ve kredi miktarına göre % 1,59 ile 1,79 arasında değişmektedir. Açıkçası bir defada kredi tahsis ücreti ödemek yerine daha yüksek olan faiz oranıyla aylık vade tutarını bir nebze yüksek tutmak daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Fibabanka tüketici kredisi kampanyaları3. Fibabanka Yıldız Kredi Kampanyası

Fibabanka kampanyalarından uygun faiz oranlarıyla en dikkat çekici olması açısından Yıldız Kredi Kampanyası öne çıkmaktadır. Borcuna sadık müşterilerine özel olarak 30 Bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi fırsatını yüzde 1,19’dan başlayan faiz oranlarıyla sunmaktadır.

Faiz oranı üst limiti yüzde 1,29 olarak belirlenen bu kredi çeşidinden 48 aya varan vadelerle faydalanabilirsiniz. Bu Fibabanka ihtiyaç kredisi kampanyasında baz alınan tek nokta kredi notunun 1400 veya üzerinde olmasıdır. Kredi tahsis ücreti de yine çekilen miktardan yüzde 0,50 olarak alınmaktadır.

4. PTT ihtiyaç kredisi

Nakit ihtiyacı duyan tüm PTT müşterilerine, emeklilerine ve çalışanlarına özel olarak sunulan bu kampanya çeşidinde ise 1-36 ay vade arasında yüzde 1,55 faiz oranı, 37-48 ay vadeli kredide ise yüzde 1,65’tir. Ayrıca PTT emeklilere özel kredi kampanyası başlıklı yazımızdan da ayrıntılı inceleme yapabilirsiniz.

Kredi başvurusu için herhangi bir Fibabanka şubesine gitmeniz yeterli olmakla birlikte, Fibabanka müşterileri için fibabanka.com.tr’den internet bankacılığı sistemiyle veya 444 88 88 numaralı Fibabanka telefon bankacılığı ile kısa sürede yapmam mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir