Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Faizsiz nakit avans çekmek günümüzde nakit sıkıntısı içinde olan pek çok insanın başvurduğu yöntemlerden biri. Malum elde para kalmayınca insanlar kredi kartı kullanarak ödemelerini yapabiliyorlar ancak kredi kartı da her yerde her koşulda geçmiyor.

Bu nedenle kişinin cebinde bir miktar nakit parasının da bulunması gerekiyor. Nakit para ihtiyacını gidermek için de insanlar bankalarından tedarik ettiği kredi kartından nakit avans çekmeye yöneliyorlar.

Ancak Bankalar Verdikleri Nakit Avansı Faiziyle Geri Alıyor

Nakit avans çekip kullanmak iyi güzel de bu avansın bir de geri ödemesi var. Zira bankalar kişilerin nakit sıkıntısına çözüm olarak sundukları nakit avans hizmetinin geri ödemesini çekilen para miktarının üzerine belirli bir faiz oranı ekleyerek geri istiyorlar.

Zaten nakit parası olmadığı için nakit avans çeken tüketici bu durumda cebine giren nakit paradan daha fazlasını ödemek zorunda kalıyor. Yani tüketici bir zorluktan başka bir zorluğun içine düşüyor.

Tüketicinin bu derdini çözmeye çalışan bankaların bir kısmı bu durumdan ötürü faizsiz olarak nakit avans vermeye başladılar. Bu sayede hem bu bankalar öncelikli olarak tercih edildiği için banka kazanıyor hem de müşteri aldığından fazlasını ödemek zorunda kalmıyor.

Hangi Bankalar Faizsiz Nakit Avans Veriyor?

Halkbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Vakıfbank, Akbank, Şekerbank, Ziraat Bankası, Anadolubank, Fibabanka, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Denizbank, HSBC Bank, ING Bank, Odea Bank, Alternatif Bank, Burgan Bank gibi pek çok sayıda banka müşterilerine faizsiz nakit avans başvurusu yapma imkanı ve bu şekilde nakit avans çekebilme fırsatı sunuyor.

Böylece banka müşterileri bankadan çektikleri paranın ödeme derdine düşmeden kredi kartlarından çekilen nakit avansları gönül rahatlığıyla kullanabiliyorlar.

Faizsiz Nakit Avans Çekme Şartları Var Mı?

Elbette bu bankaların faizsiz nakit avans kampanyalarından yararlanmak için bankaların istediği bazı şartları yerine getirmek gerekiyor.

Bu şartlar da bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor. Ancak genel olarak bankalar kişilerin aylık maaşlarını o bankadan çekmeleri, emekli aylıklarını o bankadan almaları ya da bankanın kredi kartı müşterisi olmaları ve ödemeleri aksatmamaları gibi şartları talep edebiliyorlar.

Bu şartları yerine getiren müşteriler kolaylıkla acil faizsiz nakit ihtiyacı sıkıntılarını giderebiliyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir