Faizsiz Kredi 2017 | Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde mevsimine ve özel günlere göre bile zaman içinde birçok banka kredi kampanyası sunmaktadır. Bireysel ve kurumsal müşterilerinin yaşadığı finansal sıkıntıları ortadan kaldırmak içinde şüphesiz kredi kampanyalarını ön plana çıkarmaktadırlar. 2017 yılında da en çok araştırılan ve en çok merak edilen faizsiz kredi veren bankalar veya sıfır faizli kredi kullanılabilme ihtimalidir.

Nitekim birçok kişi bu tür kampanyalardan yararlanmak istemesine rağmen bir türlü nasıl yapacağını bilememektedir. Yazımızda bu konuda hakkında gerekli bilgileri sunarak sizlerin kampanyadan yararlanmasını sağlayacak birkaç tüyo vereceğiz.

Faizsiz kredi nedir diyorsanız bankadan almış olduğunuz kredi tutarının üzerine hiçbir şekilde ekleme yapılmadan geri alınmasını sağlayan kredili ürün seçeneğidir. Örneğin normal bir kredi başvurusunda 50.000 TL alırsanız bunun üzerine yüzdelik bir oranda faiz uygulandığını hemen hemen herkes bilmektedir.

Fakat böylesi kampanyalardan yararlandığınız zaman sadece anapara olan 50.000 TL’yi ödemek zorundasınız. Normal kredi kampanyalarında olan vade süresi 6 aydan 72 aya kadar çıkmaktadır. Mesela KGF destekli KOSGEB kredisi dahilinde 48 aya kadar varan, ilk yılı ödemesiz ve sıfır faizli kredi seçeneği sunulmaktadır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017

Ülkemizde bulunan özel ve resmi bankaların birçoğu da bu kampanyayı sizlere sunabilmektedir. Faizsiz kredi 2017 yılında aşağıda belirtmiş olduğumuz bankalar tarafından bireysel ve kurumsal müşterilere sunulmaktadır.

  • QNB Finansbank
  • Ziraat Bankası
  • Denizbank
  • Akbank
  • Halkbank
  • Yapı ve Kredi Bankası
  • Vakıfbank

Yukarıda yer alan bankaların hepsi bu kredi sistemini belirli şartlar altında tercih edip müşterilerine hizmet edebilmektedir. Özellikle iyi bir projeyle teşvik sisteminden yararlanmanız mümkün.

Lakin bu bankaların dışında bir kurum ile hareket etmeyi hedefliyorsanız günümüzde müşteri potansiyeli oluşturmayı hedefleyen ve katılım bankacılık sektöründe yer alan Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Fibabanka gibi bankalar sizlere yardımcı olabilmekte.

Faizsiz Kredi Almak için Neler Gereklidir?  

Faizsiz kredi veren bankalar sizlerin kredi notunu göz önünde bulundurmaktadır. Nitekim faizsiz sitem bankaların tamamen inisiyatifine kalmış bir kampanyadır.

Diğer bir deyişle her bankanın verdiği kredili ürün seçeneklerinden değildir. Bu nedenle de kredi notunuz fazlasıyla önemlidir. Ayrıca unutmamanız gereken diğer bir durum ise sadece belli dönemlerde geçerlidir.Bu yüzden en güncel kredi kampanyalarını takip etmeniz yerinde olacaktır.

Genel olarak bankalar başvuruları şube üzerinden almaktadır. Hepsinin ortak özelliği bu olsa da belirtmiş olduğumuz bazı bankalar internet ve telefon bankacılığı üzerinden de başvuru almaktadır.

Kredi notunuzda ve kredi sicilinizde herhangi bir sorun yoksa kolaylıkla yararlanabileceğinizi unutmamalısınız. Bir önceki yazılarımızdan düşük faizli tarım kredisi başlıklı yazımızla en uygun faizli kredi bulabileceğiniz seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir