Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017 | Faizsiz Esnaf Kredisi

Esnafların yüzünü güldürecek yeni bir haber daha geldi. Esnaf Kefalet Kooperatifi 2017 itibariyle Halk Bankası ile anlaşma yürüterek esnafa faizsiz kredi olanağı sunacak. Esnafların finans ihtiyaçlarını karşılamak üzere planlanan faizsiz esnaf kredisi, resmi gazetenin 2016/9666 karar sayısıyla yürürlüğe girmeyi başarmıştır.

Faizsiz kredi çekmek isteyen esnafımız hemen Halkbank’a ve Kefalet Kooperatifine başvurarak faizsiz kredi talebinde bulunacaktır. Faizsiz kredi desteğinden yararlanabilecek kurumların küçük ve orta ölçekli işletmeler yani kobiller olduğunu söyleyebiliriz.

KOBİ’lere yönelik gerçekleştirilen sıfır faizli kredi hizmetleri sayesinde esnaflar işyerlerini finans sıkıntısı çekmeden yürütebilme fırsatına sahip olacak. 2017 yılı için esnaf ve KOBİ’lere ayrılmış olan bütçe miktarı 30 bin TL’yi bulurken diğer yandan Sanayi Bakanlığı ve KOSGEB tarafından da 50 bin TL kredi imkanı planlanmasının yapılacağı duyuruldu ve akabinde hayata geçirildi.

Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Finans sektörüne ihtiyaç her geçen gün daha fazla artar hale gelmeye başlamıştır. Maddi sıkıntı içerisinde olan esnaflarımız hemen bankaların kapısını çalmakla işe başlıyor. Yeni iş yeri açmayı düşünen esnaflarımız için devlet destekli finans kuruluşları, 30 bin TL sıfır faiz kredi desteğini sunuyor.

Üstelik küçük sermayeli, büyük sermayeli işletmenin yanı sıra serbest meslek erbabı olsanız bile hiçbir ayrım gözetmeksizin devlet destekli teşvik kredilerinden yararlanacaksınız. Esnafa faizsiz kredi veren bankalar arasında Halk Bankası ilk sırada yer alacak. Alınan kararla birlikte önceki döneme ait olan kredilerin taksitleri 2017 yılında da devam edecektir.

Kredi sahipleri devam eden taksitleri ile birlikte yeni kredi çekme talebinde bulunabilecektir. Ayrıca kredi faizlerine  % 50 oranında indirim uygulanmaya da başlanacak. Faizsiz 30 Bin TL esnaf kredisinin en temel şartlarından birisi de bir yıllık süreç içerisinde en fazla iki kez faiz indirimlerinden yararlanabilecek olmalarıdır.

30 Bin TL hiçbir faiz uygulanmadan verilecek olan kredi desteği sırasında önceki senelere ait devlet destekli hibe kredi ya da faizsiz kredi kullanılıp kullanılmadığına dair taahhütname talebinde bulunulacaktır.

Esnaflar için %100 Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Kredi sahipleri için şüphesiz en can sıkıcı konulardan birisi de çektikleri kredinin anaparasından çok faizini ödemek zorunda kalmasıdır. Bu durum bitmek bilmeyen borç batağına sürüklenmenize neden olacak başlı başına problemlerin arasında yer alıyordu.

Esnafları zor duruma iten faizli krediler artık yeni devreye giren kararla birlikte %100 faizsiz kredisine dönüştürülüyor. %100 faizsiz kredi olanağından yararlanacak olan esnaflar için bir takım şartlar aranmaktadır.

Geri ödemesi devam eden, taksitlendirilmiş borçları bulunan esnaflar sıfır faizli kredi imkanından yararlanabilecektir. Fakat bilinmesi gereken bir diğer önemli husus ise yasal takibe alınan esnaf olursa bu krediden direk olarak çıkarılacaktır. Tüm bu yükümlülüklere uyan esnaflar faiz ödemeden devlet destekli kuruluş ve kurumlardan kredi hizmeti alabilecektir.

Yapılan Yorumlar 3 “Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017 | Faizsiz Esnaf Kredisi” yazısı hakkında

  1. Esnafa destek olayı son zamanlarda devletin teşviki ile bankalar baya arttırdı. Faizsiz olması harika birşey. Faiz olunca boşa aldığın paranın 1 katını ödüyorsun…

  2. Son günlerde ekonomik olarak çok zor günler geçiriyoruz ve çok çok parası olanlar hariç herkesi çok kötü etkiliyor bu durum. Tam da bu anlarda esnaflara böyle kredi veren bankalar güzel oluyor.

  3. esnafa destek şart ama bazen şartlar çok ağır oluyor sitenizde faydalı oldu incelemek de fayda var teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir