En Uygun ihtiyaç Kredisi Veren Bankalar – Karşılaştırmalı

Ocak 2017 itibariyle bazı bankaların en uygun ihtiyaç kredisi kampanyalarını  ve en uygun kredi seçeneklerini sizin araştırdık. Aşağıda ayrıntılarına değindiğimiz bireysel kredilere başvurmadan önce veya kredi başvurunuz bir türlü onaylanmıyorsa kredi alamıyorum ne yapabilirim başlıklı yazımız sizi yeterince aydınlatacaktır.

En uygun ihtiyaç kredisi demek, en uygun faiz oranıyla aynı tutar ve vade için en düşük aylık taksit tutarı ödemek olarak da algılanabilir. Araştırdığımız 3 banka için en güncel ihtiyaç kredisi hesaplamaları aşağıdadır.

1- İş Bankası uygun faizli ihtiyaç kredisi Detayları

10 Bin TL ve 24 ay vade için bankaca belirlenen faiz oranı %1,24 olmakla birlikte aylık taksit tutarı 498,55 TL ve toplam ödenen tutar ise 12,015 TL olmaktadır. Yıllık maliyet oranı da size toplamda yüzde 18,37 olarak yansıyacaktır.

2- Enpara.com Masrafsız en uygun ihtiyaç Kredisi Ayrıntıları

Yine 10 Bin TL için faiz oranı yüzde 1,32 olmaktadır. Toplamda ödenen miktar 12,099 TL, 24 aylık vade için aylık tutar 504 TL olarak belirlenmiştir. Herhangi bir masraf alınmasa da faiz oranının üstteki ürüne göre yüksek olmasından toplam maliyet biraz daha fazla olmaktadır.

3- Garanti Bankası Kış Kredisi Ayrıntıları

En uygun kredi seçeneklerinden 3. olarak tanıtacağımız tüketici kredisi çeşidi bir Garanti Bankası hizmetidir. Yine 10 Bin TL için uygulanan faiz oranı yüzde 1,69 olarak gerçekleşecektir. 52,5 TL alınan masrafla birlikte bu ihtiyaç kredisinin toplam maliyeti 12,781 TL ve yine 24 ay vade için aylık vade tutarı 530 TL olmaktadır.

Ocak 2017 için hala faizlerin yüksek olmasından kaynaklanan ve bankalarca sağlanan kredi finans desteğinin hala maliyetinin yüksek olduğunu söylemek mümkün. Bu yıl için dış piyasalar kaynaklı, özellikle Trump’ın ABD başkanlığına çıkacağı 20 Ocak tarihinden itibaren faizlerin yükselmesi büyük olasılık olarak görülmekte. 24 Ocak 2017 tarihinde Merkez Bankası toplantısında böylesi bir kararın alınma olasılığı yüksek.

Her ay bankaların kredi kampanyaları hakkında karşılaştırmalı ve detaylı bilgileri sizler için derlemeye devam edeceğiz. İncelenmesini istediğiniz banka kredilerini, her türlü soru ve önerinizi bizlere aşağıda ki forumdan iletebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar 6 “En Uygun ihtiyaç Kredisi Veren Bankalar – Karşılaştırmalı” yazısı hakkında

  1. iş bankasından ihtiyaç kredisi başvurusu yaptım ama hala sonuç alamadım? Siz yardımcı olabilirmisiniz

    1. 0 850 724 0 724 İş Bankası müşteri hizmetlerini aramanız veya daha iyisi şubeye direk gitmeniz yerinde olacaktır.

    1. Bol şans :) Uygun bir kredi kampanyası açıkçası! Bütçenize en uygun şekilde davranmanız gerektiğini unutmayın.

  2. En uygun kredi veren banka en az faiz alan bankadır. Bu yüzden kamu bankaları ve maaşınızı aldığınız bankalar daha uygun kampanyalar sunar diye dusunuyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir