Emekliye Promosyon Veren Bankalar Arası Rekabet Kızıştı

Finans Haber Türkiye – Emekliye promosyon müjdesi verildikten sonra yaklaşık 11,5 Milyon emeklinin yarısına yakını maaşlarını bankalara taşıyarak hak ettikleri promosyon tutarlarını nakdi olarak almış bulunmakta. Mart 2017’de emekliye promosyon veren bankalar arası başlayan yarış, 2017 yılının Nisan ayına başladığımız şu günlerde iyice gün yüzüne çıkmaya başladı.

Emekliye Promosyon Tutarları

Önceki yazılarımızdan emekliye promosyon tutarı ne kadar başlığıyla da emekli promosyon tutarlarını belirtmiştik. Tekrar hatırlatmak gerekirse:

  • Emekli maaşı 1000 TL altında olanlar 300 TL
  • 1000 TL ile 2000 TL arasında olanlar 375 TL
  • 2000 TL üzerinde olanlar 450 TL

emekli promosyonuna hak kazanacağını vurgulamıştık.

Bu kapsamda emekli promosyon tutarlarının bankacılık sektöründe ki rekabetten ötürü artabileceğini, bazı bankaların çeşitli avantajlar sunabileceğini de eklemiştik.

Emekliye Promosyon Veren Bankalar ve en Güncel Promosyon Kampanyaları

Banka emekli promosyon kampanyaları arasında öne çıkan bankalardan biri de Fibabanka. Emekliye promosyon tutarını yükselten banka, üstteki maaş aralığına göre 330 TL, 415 TL ve 500 TL olarak promosyon tutarını belirlemiştir. 3 yıl boyunca maaşını Fibabanka’dan alma şartından başka bir şart aramamaktadır.

Diğer bir banka ise TEB Bankası. Emekli maaşını 3 yıl süreyle standart tarifeden almak isteyen her müşterisine kredi TEB kredi kartı seçeneği sunmaktadır. Ayrıca kredi kartından verilecek 2 otomatik ödeme talimatına 50 TL Bonus vereceğini vaad etmektedir.

Denizbank Promosyon Kampanyası

Denizbank müşteri getiren müşterisine nakit desteği adı altında ilginç bir kampanya başlatmıştır. Banka emekliye promosyon kampanyaları dahilinde bu hizmeti yakın zamanda kamuoyuna açıklamıştır. Bu kapsamda emeklileri Denizbank’a yönlendiren her emekliye 100 TL nakit destek sağlanmaktadır.

Ücretsiz Bankacılık Hizmetleri de Sunulmakta

Hemen hemen her banka emekli maaşını getiren ve emeklilik promosyonunu kendi bankalardan alan her emekliye ücretsiz havale ve EFT gibi hizmetler sunmaktadır.

Yatırım bazında değerlendirirsek de birikim yapanlar için mevduatlarına yüksek faiz fırsatı verilirken, tüketici ihtiyaç kredilerinde de uygun faizli finans desteği sağlayan bankalar da mevcuttur.

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da memnuniyetle dile getirdiği bu rekabetin artarak devam etmesi bekleniyor. Halen bankalara maaşını taşımayan bir kitle mevcut ve bu da bankaların yeni fırsatlar ile promosyon kampanyaları düzenlemesini sağlamakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir