Emekliye Promosyon Ne Kadar ve Ne Zaman Verilecek?

Yaklaşık 12 Milyon emekliye promosyon ödemelerinin yapılacağı müjdesini geçtiğimiz haftalarda vermiştik. Promosyon veren bankalar hangileridir, emekliye ne kadar promosyon ödenecek, emekliye promosyon ne zaman verilecek gibi sorular ise bugünler de en çok sorulan sorular arasında. Yazımızın devamında hangi bankanın ne kadar promosyon ödemesi yapacağını madde madde sizler için sıraladık.

Emekliye Promosyon Ödemesi Yapan Bankalar

Öncelikle emekliler nasıl promosyon alacak başlıklı yazımızla bankalardan promosyon almak için emekli vatandaşlarımızın ne yapması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Emekliye promosyon ödemesi yapacak bankalar ilk etapta Vakıfbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Halkbank ve TEB olarak belirlenmiş bulunmakta. Bunlara ilaveten Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Şekerbank, Akbank, ING Bank, Burgan Bank ve PTT gibi bankaların eklenmesi ile toplam 16 banka ile protokol imzalanmıştır.

Peki promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak, bankalar emekliye ne kadar promosyon ödeyecek gibi sorulara cevap verelim.

Emekliye promosyon ne kadar ödenecek sorusuna verilecek cevap değişkenlik gösterebilmektedir. Emekli maaşı 1000 TL altında olanlar 300 TL, 1000 ile 2000 TL arasında olanlar 375 TL ve 2 Bin TL üzerinde olanlar ise 450 TL bankalarından promosyon alacak. Ancak bu promosyon tutarları taban olarak belirlenmiş bulunmakta. Bankalar arası rekabetten dolayı bu miktarın artabileceği belirtilmekte.

Ayrıca 3 yıl boyunca aynı bankadan emekli maaşlarını da aynı bankadan almaya devam edecek. Maaşlarını tek sefer çekebilecek ve hesap işletim ücretlerinden de muaf olacaklar.

Denizbank Promosyon Ödemeleri

Denizbank emekliye promosyon veren bankalar arasında yer almaktadır. Bankadan yapılan açıklamada bankadan en az 2 emekli maaşı alan müşteriler maaşlarının toplamı dikkate alınarak promosyon ödemesi yapılacaktır. Ayrıca anlaşmaya varılan emekli müşteriye peşin ödeme hesabına yapılacaktır. Denizbank promosyon ödemeleri yukarıda belirttiğimiz tutarlar da yapılacaktır.

Halkbank Promosyon Ödemesi

1 Mart 2017’den itibaren maaşını Halkbank’a taşıyan emeklilere promosyon ödemeleri yine yukarıda belirttiğimiz sırayla 300 TL, 375 TL ve 450 TL olmak üzere 3 türde yapılacak.

TC Kimlik Numarasının son iki hanesi

  • 0-2 olan emekliler Mart 2017’de promosyon tutarlarını alabilecek
  • 2-4 olanlar Nisan 2017’de
  • 8 olan emekliler ise Mayıs 2017’de hak ettikleri promosyon tutarlarını alabilecek.

TEB Promosyon Ödemesi ve Sunduğu Kampanyalar

Promosyon ödemeleri TEB Bankası tarafından yine belirtilen tutarlarda verilecek olup banka emekli müşterilerine bazı özel bankacılık hizmetleri de sunmaktadır.

Promosyonu TEB Bankasından almak isteyen emeklilere kredi kartı sahibi olma imkanı verilmektedir. Ayrıca kredi kartından otomatik ödeme talimatı vermesi durumunda 50 TL Bonus verilecek.
Buna ilaveten TEB Bankası EFT ve havale işlemlerinden masraf almayacak olmakla birlikte, özel faizli ve 3 ay ertelemeli emeklilere özel kredi kampanyasından da faydalanma şansı sunmaktadır.

Ziraat Bankası Promosyon Ödemesi de tıpkı Halkbank Promosyon şartları gibi TCKN’ye göre emekliye promosyon ödemesi yapacak olup, promosyon tutarlarını benzer şekilde sunacaktır.

Önümüzdeki günlerde diğer bankaların promosyon tutarların da bir miktar artışa giderek daha çok emekliyi kendilerine çekmeyi planladıklarını tahmin etmek zor olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir