Emeklilere Kredi Veren Bankalar | Faizsiz Kredi Kampanyaları 2017

Zorlu ve yoğun çalışma hayatlarından sonra emekli olan bireyler için emeklilere kredi veren bankalar ve emekli kredisi kampanyaları 2017 yılı için de geçerlidir. Emeklilerin her ay düzenli olarak aldıkları maaşlarından dolayı (genel olarak) kredi notundan bağımsız şekilde bankalar tüketici ihtiyaç kredileri hizmeti vermektedir. Emekliye kredi veren bankalar 2017 listesini ve ilgili ayrıntıları aşağıda sizler için derledik.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar ve Güncel Kampanya Detayları

Finans desteği sağlayan banka kampanyaları oldukça çeşitlilik göstermektedir. Bu kapsamda bankalar emekli maaşını kendisine taşıyanlara çeşitli fırsatlarla kredili ürün kampanyalarını emekliler için sunabilmektedir.

Örnek vermek gerekirse emekli maaşını taşıyan müşterilerine altın veren bankalar olduğu gibi belirli limitler dahilinde sıfır faizli ihtiyaç kredisi hizmeti veren bankalar da bulunmaktadır.

1. Akbank Emeklilere Kredi Veren Banka Kampanyası Kapsamı

SGK, Bağkur veya Emekli Sandığından emekli olanların maaşını Akbank’a taşıması karşılığında 2017 banka kampanyaları kapsamında çeşitli ayrıcalıklardan yararlanabilmektedir.

  • Akbank Direkt internet şubesi aracılığıyla tüm EFT’ler ücretsiz
  • Hesap işletim ücretinden emekliler muaf sayılmaktadır.
  • Kiralık kasa hizmetleri normal müşteriler için 352 TL iken, emekliler için 125 TL olmaktadır. Deposito ücreti ise 100 TL olarak belirlenmiştir.
  • Kefilsiz ihtiyaç kredisi, ve 3 ayda bir maaş alan emekliler için 3 ayda bir ödemeli tüketici kredileri

2. ING Bank Emeklilere Özel Kredi Kampanyası Detayları

Findeks kredi notu baz alınarak emekliye kredi veren bankalar listemizde ikinci sırada ING Bank yer almaktadır. Bu kampanya dahilinde yüksek kredi notuna düşük faiz, düşük kredi notuna ise yüksek faiz ters orantı mantığıyla ihtiyaç kredisi verilmektedir. Yüzde 0,99 ile 1,59 arasında değişen bu faiz oranında vade sayısı aralığı 3 ay ile 36 ay arası olarak belirlenmiştir.

Örnek ING Bank Kredi Hesaplama: 10 Bin TL kredi için yüzde 0,99 faiz oranıyla toplam ödenecek tutar 36 ay vade sonunda 12,398 TL olmaktadır.

emekliye kredi veren banka kampanyaları
Yüksek Kredi Notuna Düşük Faizli Kredi

3. İş Bankası Uygun Faizli Emekliler için Kredi

En gücel haliyle ve 2017 yılı itibariyle (2016 yılında olduğu gibi) İş Bankası emekliler için kredi kampanyası yeni oranlarla güncelliğini korumaktadır. Örnek vermek gerekirse; 10 Bin TL kredi için 24 ay vade ve yüzde 1,24 faiz oranı ile 498 TL aylık vade tutarı olarak hesaplanmıştır. 219 TL hayat sigortası ve ek masraf bedelleri hariçtir.

Uygun faizli bu oranlardan faydalanmak için size en yakın bir İş Bankası şubesine giderek ayrıntıları da öğrenebilirsiniz.

4. HSBC Kredi Kampanyası

HSBC emekliye kredi veren bankalar 2017 yılı için hazırlanan listemizde yer alan yabancı sermayeli bankalardan biridir. Yine kredi notuyla ters orantılı faiz oranı uygulaması ile ihtiyaç kredisi veren HSBC, emekliler için de geçerli bu kampanyayla uygun faizli kredi imkanı sunmaktadır. Yüksek notu olana yüzde 1,33, düşük notu olana yüzde 1,65 faiz oranı ile finansal kredi hizmetiyle 10 Bin TL kredi ve 24 ay vade için sırasıyla 505 TL ve 528 TL aylık vade tutarı hesaplanmıştır.

Emekli Maaşını Bankaya Taşımak için Yapılması Gerekenler

Emekli maaşını almak istediğiniz bankaya TC Kimlik ve emeklilik kimlik kartınızla başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Ayrıca PTT şubelerinden alacağınız e-Devlet şifresi ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Buna ilaveten bulunduğunuz ilin SGK İl Müdürlüğüne giderek banka değişikliği ile ilgili talep dilekçesini vermeniz gerekmektedir.

Emeklilere kredi veren bankalar 2017 listesini en güncel şekilde sizler için hazırlamaya çalıştık. Emekli kredisi başvurusu için ilgili bankaların herhangi bir şubesine giderek bilgi ve kampanya detaylarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankaların dijital bankacılık hizmetlerinden de kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir