PTT Emekliler için Kredi Kampanyası ihtiyaç Kredisi Başvurusu

Köklü kurumlarımızın başında gelen ve geçen sene 176. yaşını kutlayan PTT emeklilere özel ihtiyaç ve finans kredisi kampanya fırsatı sunmaktadır. PTT’nin aşağıda ayrıntılarını ve nasıl başvurulacağını vereceğimiz anlaşmalı bankalarla emekliler için kredi finans desteği sunulmaktadır. PTT ihtiyaç kredisinde dikkat edilmesi gereken tek kriter yaş kriteridir.

Emekliler için kredi imkanından faydalanmak için kullanmak istediğiniz vade sayısı da dahil olmak üzere en fazla 80 yaşında olmanız gerekmektedir. Örneğin 77 yaşındaysanız en fazla 3 yıllık yani 36 ay vadeli PTT ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Emekliler için Kredi Başvurusu Süreci Nasıl işliyor?

  • Öncelikle herhangi bir PTT şubesinden kişisel bilgilerinizin yer aldığı kredi başvuru formu doldurulur.
  • Sonrasında bu form kredi çekmek istenilen bankaya gönderilir ve kısa bir zaman içinde banka sizinle iletişime geçerek kredi onayı hakkında bilgi verir.
  • Kredinin onaylanması durumunda kredi sözleşmesi imzalanır ve anında PTT şubesinden ihtiyaç desteğine kavuşabilirsiniz.

PTT Emeklilik Kredisi Özellikleri

  • 3 ile 48 ay vade arasında sunulan bu kredi hizmetinde faiz oranı yüzde 1,75’tir.
  • Verilen kredinin binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti kesilir.
  • Emeklilere özel bu kampanya kapsamında alt limit 1000 TL ve üst limit 40.000 TL olarak belirlenmiştir

Emeklilik Kredisi Hesaplama 

Örnek vermek gerekirse; 10 Bin TL kredi tutarını yüzde 1,75 faiz oranıyla 12 ay vade için aylık taksit miktarı 951 TL, 24 ay vade için 534 TL ve 48 ay vade için ise 332,96 TL olmaktadır.
20.000 TL tutarında emeklilik kredisi için 48 aylık taksitle aylık vade tutarı 665 TL, yıllık maliyet oranı yüzde 28,7 olmakta, kredi tahsis ücreti de 100 TL olarak hesap edilmektedir.

En başta da belirttiğimiz gibi size en yakın PTT şubesine giderek emekli vatandaşlarımız için özel bu ihtiyaç kredisi imkanından faydalanabilirsiniz.

Önceki yazılarımızdan biri olan emekliler kredi borcunu ödemezse ne olur başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Bilinenin aksine bankalara mevcut tüketici kredisi borçları ödenmezse emekli maaşına haciz gibi olasılığın düşük olduğunu özetle söylemek gerekir.

Her türlü kredi sorununuzu aşağıda ki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir