Devlet Destekli Evlilik Kredisi ve Bankaların Evlilik Kredisi Kampanyaları 2017

2017 yılında evlilik planları yapan çiftler yavaş yavaş düğün planlarını yaparken masraflar için finansal kaynak arayışlarına da başladığını tahmin etmek güç değil. Bankalar ve Aile Bakanlığı 2017 yılı için çeşitli evlilik kredisi kampanyaları düzenleme aşamasındalar. Bu yazımızda bazı bankaların sunduğu ve devlet destekli evlilik kredisi kampanyaları ve kredi faiz oranlarıyla ödeme koşullarını ayrıntılarıyla ele alacağız.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Detayları

Evlenmek isteyen çiftlere son yıllarda devlet destekli evlilik kredisi fırsatı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca sunulan bir finansal destek sistemidir. Bu krediden yararlanmak için evlenmek isteyen çiftler de her bireyin aşağıda ki şartları sağlıyor olması gerekmektedir.

* Bireylerin 18 ile 24 yaş arasında olması (üniversite mezunları için üst sınır 26)

* Sicillerinde kayıtlı herhangi bir suç kaydı olmaması

* Daha önce evlenmemiş olmamaları, ve kurulacak komisyonda finansal desteğe ihtiyaçları olduğunu kanıtlayabiliyor olmaları gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan çiftler en fazla 10 Bin TL ihtiyaç kredisine ilk yılı geri ödemesiz, 48 ay vade ve düşük faizle sahip olabilecekler. Ek olarak evliliğin ilk yılında bir çocuk sahibi olunması durumunda kredi geri ödemesi bir yıl daha ertelenebilecek.

Çeyiz Hesabı 2017 Detayları

18 Nisan 2016’da başlayan çeyiz hesabı uygulaması 2017 yılında da yeni evlenecek çiftlere sunulan bir birikim hizmeti olmaya devam etmektedir. Açtıracağınız çeyiz hesabını 3 yıl boyunca birikim yapmaya devam ettiğiniz takdirde devlet ek olarak yüzde 20 katkı sağlayacak. Yani 10 Bin TL çeyiz hesabında biriktirdiğiniz para 3 yıl sonunda 12 Bin TL olacaktır.

– Çeyiz Hesabı Açtırabileceğiniz Bankalar

Kamu bankaları olarak Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank olurken, özel bankalar da TEB, Akbank, Garanti Bankası, Fibabanka ve Yapı Kredi Bankası şeklinde belirlenmiştir. Ayrıca katılım bankalarında da çeyiz hesabı açtırmak mümkündür. Bunlar Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Ziraat Katılım bankalarıdır.

Bankaların Evlilik Kredisi Kampanyaları

Bankalar tüketiciler için sunduğu ihtiyaç kredilerini çeşitli esneklikler sağlayarak 2017 yılı için de bahar aylarından itibaren evlilik kredisi kampanyası adı altında sunmaktadır.

1. QNB Finansbank Evlilik Kredisi Kampanyası

Evlenmek isteyen çiftler için QNB Finansbank evlilik kredisi normal ihtiyaç kredisi gibi açıklanabilir. Evlilik kredisi başvurusu sırasında evlenmek için kredi istediğinizi belirtmeniz yerinde olacaktır. Yüzde 1,75 faiz oranıyla 48 aya kadar kredi notunuz ve gelirinize paralel olarak ihtiyaç kredisi verilmektedir.

2. Yapı Kredi Evlilik Kredisi Kampanyası

Nisan. düğün, balayı ve ev masrafları için özel olarak çiftlere sunulan bu tüketici kredisi kampanyasında 48 aya varan vadelerle istediğiniz desteğe kavuşabilirsiniz. SMS ile kredi başvurunuzu yapmak için kredi türü (boşluk) aylık gelirinizi 4411’e kısa mesaj atabilirsiniz.

Diğer bankaların ihtiyaç kredisi seçeneklerini ve kampanyalarını incelemeniz ve en yakın banka şubelerinden bilgi almanız yerinde olacaktır. Ayrıca 10 Bin TL kredi tutarı için 36 ay vadeli en uygun faizli banka kampanya seçenekleri için en uygun 10 Bin TL kredi başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yapılan Yorumlar “Devlet Destekli Evlilik Kredisi ve Bankaların Evlilik Kredisi Kampanyaları 2017” yazısı hakkında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir