Devlet Destekli Evlilik Kredisi Almak ve Başvuru Yapmak için 2017

Yeni yılla birlikte evlenmek için plan yapanların finans desteği arayışları da hız kazandı. Devlet destekli evlilik kredisi hakkında tüm detayları ve en güncel banka kampanyalarını yazımızın devamında sizler için sıraladık.

Devlet destekli evlilik kredisi alma şartları 2017 yılı için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenen şartlara göre;

  • 18-24 yaşları arasında olmak
  • Ağır suç yüzünden Türk Ceza Kanununa göre hüküm giymemiş olmak
  • Evlenmek için yeterli kaynağa sahip olmadığını belgeleyebilir olmak

Bu koşullar sağlayan Türk Vatandaşı her genç çift kamu bankası aracılığıyla 10 Bin TL ilk yılı geri ödemesiz toplam 4 yıl vadeli sıfır faizli evlilik kredisi kullanabilecektir. İlk yıl çocuk sahibi olmaları halinde ise alınan kredi 1 yıl daha ötelenebilecek bu durumda 2 yıl geri ödemesiz avantajlı bir tüketici finansı sağlanmış olacaktır.

Üniversite Öğrencileri ve Devlet Yurtlarında Kalanlar için de geçerli

Bu kapsamda sıfır faizli kredi kullanmak için yaş limiti 26 olarak belirlenmiş ve herhangi bir şart aranmaksızın isteğe bağlı olarak 2 yıl geri ödemesiz toplamda 4 yıl vadeli olarak evlenecek adayların hizmetine sunulmuştur. Ayrıca bireylerden birinin devlet sosyal yurtlarında kalmış veya yetim olması halinde ise bu destekten kolayca yararlanabileceğini (diğer şartları taşıdığı takdirde) vurgulamak gerekir.

Evlilik kredisi başvurusu için kamu bankalarından herhangi birinin şubesine gidip ilgili temsilci aracılığıyla gerekli şartları taşıyıp taşımadığınızı ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi Kampanyası Detayları

Devlet desteğinden başka özel bankaların da evlilik kredisi kampanyası 2017 için hala geçerlidir. Bunlardan en önde geleni Yapı Kredi Bankasıdır. 48 aya kadar vade ile kullanabileceğiniz bu finans kredisi seçeneği ile nişan, düğün, balayı ve eviniz için bile kredi desteği sunulabilmektedir.  Size en yakın Yapı Kredi şubelerinden gerekli şartlar ile alakalı ek bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca evlilik kredisi başvurusu için alternatif olarak 444 0 444 Yapı Kredi müşteri temsilcisini arayabilirsiniz. Ayrıca SMS ile başvuru yapmak için kredi türü(evlilik) boşluk TCKN boşluk Aylık Geliriniz formatında 4411’e kısa mesaj ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hayal ettiğiniz bir evlilik için kredi desteği hakkında aklınıza takılanları aşağıda ki formu doldurarak sorabilirsiniz. Ayrıca başka bankalarda ki ihtiyaç kredisi kampanyaları hakkında örnek olarak şunları verebiliriz. Bunlardan ilki Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu başlıklı yazımızla Akbank kampanyası hakkındadır. Diğeri ise HSBC kredi başvuru detayları başlıklı makalemiz ile de HSBC Bankasının en güncel kampanyalarını öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir