Büyükanne Maaşı Alanlara Düşük Faizli Kredi Desteği

Geçtiğimiz haftalarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen büyükanne maaşı desteği Nisan 2017 ortası itibariyle uygulamaya geçti. Ankara, İzmir, Bursa, Kayseri, Antalya gibi büyükşehirlerde hayata geçen bu uygulamayla bebek bakmak mecburiyetinde olan ebeveynlerin annelerine büyükanne maaşı olarak  12 ay boyunca 425 TL bağlanmış bulunmakta. Bu kapsamda bankalar büyükanne maaşı alanlara düşük faizli kredi kampanyalarını da hayata geçirmeye başladı.

105 Bin başvurudan ilk etapta şartları taşıyan 6.500 başvuru kabul edildi. Başvuruların gerçekleşmesi ve bu proje kapsamında ki illerde kabul edilen büyükanneler, karşılıksız ilk maaşlarını geçtiğimiz ay içinde almışlardı.

Hak kazanan bireyler maaşlarını herhangi bir PTT şubelerinden alabilmekteler. Bankalar tıpkı emeklilere promosyon ödemelerinde olduğu gibi bu maaşı almaya hak kazananlara da çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Devletin sosyal yardım ödemesi adı altında sunduğu büyükanne maaşı alanlara PTT kart halihazırda verilmekte. Ayrıca PTT Bank bu maaşı almaya hak kazananlara düşük faizli kredi finansmanı da sağlayacağını belirtti.

Düşük Faizli Kredi Kampanyaları Hız Kazanacak

Bilindiği gibi promosyon ödemelerini kendilerinden alanlara çeşitli kampanyalar sunan bankalar, büyükanne maaşı alanları da potansiyel müşteri olarak görmekte.

Diğer illerin de kapsama girmesiyle büyük bir kitlenin büyükanne maaşı alacağını bilen bankalar, toruna altın hesabından düşük faizli kredi desteğine kadar birçok seçeneği hizmete sunmak üzere.

Özellikle varlık fonuna devredilen kamu bankaları Vakıfbank ve Ziraat Bankası avantajlı ihtiyaç kredisi faiz oranları sunarak rekabette bir adım öne çıkmaktalar. Bankalar arası rekabetin hayli yoğun olduğu bu dönemde, önümüzdeki günlerde de birçok banka kampanyasına tanık olacağımız kesin gibi.

Önceki yazılarımızdan sicili bozuk olana kredi veren bankalar başlıklı yazımızla 2017 yılında bozuk sicile sahip bireylere finansal kredi desteği veren bankalar listesini, ve kredi alma koşullarını öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir