Bozuk Sicile Kredi Çıkar mı? | Bankacılık Haberleri

Bankaların her kredi başvurusuna olumlu cevap vermediği herkesin bildiği ama kabul edemediği bir gerçektir. Özellikle geçmiş bankacılık işlemlerimizin özeti olan kredi notunuz düşükse alt limitli kredi taleplerini bile geri çevirebilmektedirler. Bozuk sicile kredi veren bankalar da yok değil ama bu bankaların bazı şartlar aradığını da hatırlatmamız gerekir. ‘Sicilim bozuk kredi çekebilir miyim’ veya ‘bozuk sicile kredi çıkar mı’ gibi sorular aklınızı meşgul ediyorsa yazımızın devamında ayrıntılarıyla cevapları bulabilirsiniz.

Kredi Sicil Affı Yürürlüğe Girdi

Her ne kadar kredi sicil affı ile firmaların ve bireylerin kredi sicilleri temizlenecek olsa da bankalar veri tabanlarında müşteriye ait kredi geçmişlerini tutabilmektedir. Finans siciliniz temiz bile olsa bozuk sicile kredi veren bankalar bile bireysel kredi ihtiyacınızı karşılamayabilir.

Biraz pesimist bir yorum olsa da finansal parametrelerin ışığında doğru bir analiz olmaktadır.

Sicili Bozuk Olana Kredi Verilir mi?

Düzenli geliriniz olsa da kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması için bir garanti vermek söz konusu değil elbette. Ama yine de 2017 yılı için sicili bozuk olana kredi veren bankalar bulunmakta.

Köklü bankalardan biri olan Akbank ile Katar merkezli yönetim yapısıyla QNB Finansbank gibi bankalarda şansınızı denemenizde hiçbir sakınca yok. Genelde kendi müşterilerine ve hesap hareketliliği olanlara bu bankalar ve doğal olarak diğer bankalar da kredi başvurularına olumlu cevap vermektedir.

Özellikle maaş aldığınız bankadan yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurularında sicili bozuk olana da kredi çıkmaktadır. Bütçe planlamanıza ve aylık gelirinize uygun olarak yapacağınız makul limitli kredi taleplerinizin büyük oranda kabul edileceğini unutmayın.

Özetle son sicil affı ile birlikte kredi sicillerinin temizlenmesi bankaların daha çok aylık gelire odaklanmasını sağlamıştır. Kredi notunu yükseltme girişimleri bankalar için yeterli olmayabileceğini özellikle vurgulamak gerekir.

Bozuk sicile kredi verilir mi sorusuna ayrıntılı açıklarımıza ilaveten şunları da eklemeliyiz. Sigortalı bir çalışan değilseniz banka kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının oldukça zora gireceği kesindir. Bu yüzden ek bir gelir veya ipotek ettirebileceğiniz bir emtianızın olması lehinize olacaktır.

Karşılaştığınız herhangi bir bankacılık ve banka kredi sorununuzu bizimle aşağıda ki yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar “Bozuk Sicile Kredi Çıkar mı? | Bankacılık Haberleri” yazısı hakkında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir