Banka Borcunuzu Borç Kapatma Kredisi ile Kapayabilirsiniz

Tüketiciler kendilerine en uygun krediyi değişik bankalardan alabilir. Halihazırda taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, kredi kartı veya kredili mevduat borçlarınız bulunmakta ise bu borçların hepsini tek bankada toplayabilirsiniz. Borç transferi işlemi ile tek bir bankaya borçlanarak mevcut kredi borçlarınızı kapatabilirsiniz. Banka borçlarını transfer etmek adına borç transfer kredisi veya diğer adıyla borç kapatma kredisi hakkında tüm ayrıntılara aşağıda değinelim. Ayrıca borç kapatma kredisi veren bankalar ve borç transfer kredisi başvurusu için neler yapılması gerektiğini de sizler için araştırdık.

Gün geçmiyor ki yeni bir kampanya, yeni bir bankacılık hizmeti ile karşı karşıya kalmayalım! Bankalar mevcut borçları kapatan ve tüm bankacılık kredilerini kendisine toplayan borç transferi kredisi adı altında hizmet vermeye başladı.

Borç kapatma kredisi de denilen bu kredi çeşidi sayesinde gecikmelerden dolayı gereksiz faiz ödemekten tüketiciler kurtulmaktadır. Aynı zamanda çeşitli bankalara olan borcun takibi ve kontrolü tek bir bankaya aktarılmaktadır.

Borç Transferi Kredisi Nasıl Alınır?

Ülkemizde faaliyet gösteren tüm büyük bankalar borç kapatma kredisi verebilmektedir. Borç kapatma Kredisi başvurusu için kimlik ve gelir belgesi yeterlidir. Mevcut ihtiyaç kredileriniz, kredi kartı borcunuz veya kredili mevduattan kullandığınız avans borçlarınız bankalarca kolayca görülmektedir.

20 Bin TL’ye kadar olan borçlarınız için bankalar kredi desteği sağlayabilmektedir. Borç kapatma kredisi başvurunuz onaylanırsa mevcut borçlarınızı banka diğer bankalara EFT yoluyla borcunuz öder. Bu hizmetten bankalar EFT ücreti de almaz.

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Borç transferi kredisi aylık faiz oranı yüzde 1,21 ile 1,84 arasında değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse 10 Bin TL kredi için 310 ile 340 TL arasında aylık taksit tutarı hesaplanmıştır.

Borç kapatma kredisi değişik bankalara değişik türden kredi borcu olanlar için tüketiciler nezdinde çok faydalı bir kampanya çeşididir diyebiliriz. Her ay takip etmekte zorlandığınız kredi borçlarınızı kapatmakla kalmayıp belirli bir düzen içinde tek bir bankaya ödeme yapacaksınız anlamına geliyor.

Önceki yazılarımızda kredi kartı borç yapılandırma detaylarından bahsetmiştik. Borç transfer kredisi de aslında kredi kartını da kapsayan bir çeşit borç yapılandırma çeşididir. Tüketicilere bir diğer tavsiye de eğer kredi kartının sürekli asgari ücretini ödüyorsanız bu tip banka kampanyalarından yararlanmanız yerinde olacaktır.

Diğer bir deyişle kredi kartınızda kalan borcunuz yüzde 2,5’dan başlayan faizlerle her ay artmaktadır. Borç kapatma kredisi başvurusu yaparak hem mevcut borcunuzu sıfırlamış olursunuz hem de kredi kartınızın limiti de acil durumlarda kullanılmak üzere yeterli seviyede tutulmuş olur.

Yapılan Yorumlar 2 “Banka Borcunuzu Borç Kapatma Kredisi ile Kapayabilirsiniz” yazısı hakkında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir