Bireysel Kredi Seçenekleri Tüketiciyi Rahatlatıyor

Bir ev veya araba sahibi olmak herkesin ortak hayaliyken, maalesef günümüzde birikim yapmak eskisi kadar kolay değil. Bankalar bu konuda bireysel kredi seçenekleri ile tüketiciyi rahatlatıyor.

Tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayan bireysel krediler, ihtiyaç kredileri, konut kredileri, taşıt kredileri gibi başlıklara ayrılmıştır. İhtiyaç kredileri tüketicinin her türlü ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanabileceği kredi türüdür.

Bireysel Kredi Seçenekleri

Tüketiciler nakit ihtiyacının, okul, düğün, tatil masraflarının karşılanması gibi çeşitli konularda bu tür kredilerden faydalanabilirler Peki, kimler ihtiyaç kredisi kullanabilir? İhtiyaç kredisi alabilmek için önce 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Düzenli bir iş sahibi olan herkes ihtiyaç kredisine başvurabilir.

İhtiyaç kredisinde küçük meblağlar verildiği için oldukça masrafsızdır. Konut kredisi ise uzun dönemde ev sahibi olmak isteyen tüketicilerin tercihidir. “Kira öder gibi ev sahibi olun” sözüyle yola çıkılmıştır. Uzun vade, düşük faiz gibi seçenekler sayesinde son yıllarda konut kredisine talep artmış durumdadır. Konut kredisi alınırken tüketiciden kefil istenmez sadece konut ipotek altına alınır.

Taşıt kredisi sıfır veya ikinci el araç alımında kullanılabilen kredi türüdür. Bankalar genellikler araç fiyatının %70-%75 i kadar kredi vermektedir. Araç ipotek altına alınır ve eğer ikinci el araç alınıyorsa kefil istenebilmektedir. Günümüzde banka kredilerinden tüketiciler çekinir olsa da doğru bankalarla çalışılır ve doğru vade seçenekleri tercih edilirse banka kredileri tüketicinin lehinedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir