Aktif Bank Kimin? Aktif Bank Katılım Bankacılığı

Mevcut bankacılık sektöründe muhafazakar toplum yapısına da bağlı olarak ülkemizde faizli kazanç sağlayan bankalara ilaveten birkaç tane faizsiz kazanç sistemiyle hizmet veren bankalar bulunmaktadır. Genel anlamda katılım bankası olarak geçen bu tür bankalara örnek olarak Aktif Bank’ı da örnek gösterebiliriz.

1999 yılından itibaren faaliyetlerini küçük çaplı sürdüren Aktif Bank 2008 yılından itibaren bu isimle bankacılık sektöründe yer almaktadır.

Çalık Holding bünyesinde yer alan Aktif Bank, faizsiz bankacılık sisteminin de öncülerindendir diyebiliriz. Yatırım ve bölgesel bazlı bireysel müşteri portföylerine sahiptir.

Aktif Bank Katılım Bankacılığı

Aktif Bank faizsiz kazanç sistemiyle müşterilerine hizmet veren Kuveyt Türk, Türkiye Finans gibi bankalar arasında yer almaktadır. Katılım bankacılığı esasında kâr ve zarara ortak olmayı temel almaktadır.

Bu amaçla fon toplar, ortaklık, ticaret veya finansal kiralama yatırımlarıyla fonu büyütüp ortaklar arasında doğru orantılı olarak dağıtmak esasına dayanır. Ortadoğu sermayeli bankaların ülkemizde ki bankalara bu yönden de hayli talep göstermektedir.

Yakın zamanda yeni nesil bankacılık sistemi olarak N Kolay kampanyası ile ülke çapında müşterilerinin hizmetinde aktif bir rol alarak da adından söz ettirmeyi başarmıştır. Şubesiz olarak ve internetten başvuru yaparak banka bünyesinde kredinizi kullanabilirsiniz.

Gerekli evrakları tamamlamak için müşteri temsilciyle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Önceki yazılarımızdan Fibabanka kimin başlıklı makalemizde de bankacılık sektöründe yeni bir banka olan Fibabanka hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir