Abank Evime Nakit Kredisi Detayları | ipotekli Kredi Kampanyası

Bankalardan ihtiyaç kredisi başvurusu yöntemlerinden biri de ipotekli kredi sahibi olmaktır. Sahip olduğunuz bir konutu veya işyerini bankaya teminat göstererek ihtiyacınız olan finansal desteğe kavuşabilirsiniz. Bu kapsamda Abank evime nakit kredisi kampanyası ile ipotekli kredi detaylarını aşağıda sizler için paylaştık.

Önceki yazılarımızda ipotekli banka kredisi veren bankalar başlığıyla ipotekli kredi detaylarından ve ipotek kredisi veren bankalardan bahsetmiştik.

Abank ipotekli kredi kampanyası ile uygun faizlerle evinizi ipotek ettirme karşılığında finansal nakit desteğini alabilirsiniz.

Abank Evime Nakit Kredisi Hesaplama

Abank kampanyasında ortalama faiz oranı yüzde 1,40 olarak uygulanmaktadır. Örneğin evinizi ipotek ettirerek 50 Bin TL nakit ihtiyacı için 24 ay vadeli kredi taksit tutarı 2.549 TL olmaktadır. Toplam ödenecek tutar ise 61.183 TL’dir.

Ek olarak 100 TL hayat sigortası ve 250 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.  Konut teminatlı nakit kredi kampanyasında istediğiniz tutarın yüzde 15’i oranında KKDF alınmaktadır. Yeniden yapılandırma yapılması halinde yine aynı oranda bu ek vergi alınacağını hatırlatmak isteriz.

Abank ipotekli Kredi için Gerekli Belgeler

Abank evime nakit kredisi için istenen belgeler şu şekildedir:

  • Nüfüs Cüzdanı
  • Konutun adresini teyit eden resmi belge (ikametgah belgesi)
  • Aylık gelir belgesi. Maaş bordrosu, kira veya mevduat faiz geliri gibi diğer ek gelirler.
  • ipotek ettireceğiniz evin tapusu (kendi isminize olması gerekli)

Konut Teminatlı Kredi de Yapılan Sigorta Türleri

Abank ipotekli kredi kampanyası için geçerli olan bazı sigortalar da tüketici için yapılabilmektedir. Bunlar konut sigortası, hayat sigortası ve DASK yani zorunlu deprem sigortası gibi sigortalardır. Ama bireyin yaşına, konutun bulunduğu ilin deprem riskine göre bu miktarlar değişiklik göstermektedir.

ipotekli kredi faiz oranları vade sayısının artmasına paralel olarak artabildiğini de vurgulamak isteriz. Abank konut teminatlı ihtiyaç kredisi ile evinizin değerine paralel olarak istediğiniz tutarı alabileceğini de unutmamanız yerinde olacaktır.

Teminat sıkıntısı yaşayan ve finansal desteğe ihtiyaç duyan bireyler için bankaların ipotekle kredi kampanyaları her zaman uygun bir çözüm olabilmektedir. Kredi taksitlerini düzenli ödeyerek kısa vadede tüm finansal problemlerinizi çözebilecek bu kredi kampanyasına başvuru yapmak için bir Abank şubesine gidebilirsiniz.

Ayrıca Abank müşteri temsilcisi numarası 444 00 55 hattını arayarak da ayrıntılı kampanya bilgilerini ve kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir