3 Bankanın Düşük Faizli Konut Kredisi Kampanyası Detayları

Genel ihtiyaçlarımız doğrultusunda finansal destek olarak bankalar bizim başvurduğumuz ilk yol olarak görülmektedir. Konut kredileri de bankalar arasında rekabeti oldukça yüksek bir kredili ürün çeşididir. Bu rekabetle paralel olarak da konut kredisi kampanyaları bankadan bankaya çeşitlilik arz etmektedir. Sizin için en avantajlı, düşük faizli konut kredisi kampanyalarını araştırdık. Aşağıda 3 bankanın karşılaştırmalı olarak banka kampanyalarını ve ayrıntılarını bulabilirsiniz.

Anadolu Bank Düşük Faizli Konut Kredisi

Bizim yaptığımız araştırmalar sonucunda en düşük faizli konut kredisi veren bankalardan birisi AnadoluBank’tır. Banka faiz oranı olarak ise yüzde 0,95’tir. Küçük meblağlarda yüzdelere pek önem verilmese de yüklü miktarda alınan konut kredisi için banka faizleri oldukça önemlidir. Anadolubank düşük faizli konut kredisi olarak sunduğu pakette şu koşulları oluşturmuştur;

 • Kredi Miktarı/vadesi: 100 Bin TL/ 120 ay
 • Taksit miktarı: 1400 TL
 • Toplam faiz Gideri: 68. 028 TL
 • Kredi Dosya Masrafları Toplamı: 915 TL (değişken)

Kredi alabilmek için belgelenebilen maaş bordrosu, ikametgâh, satın alınacak mülkün tapu fotokopisi ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

QNB Finansbank Düşük Faizli Konut Kredisi

Düşük faizli konut kredisi veren bankalardan birisi de QNB Finansbank’tır. Faiz oranı olarak diğer bankalarla aynı olsa da dosya masrafları bakımından değişkenlik göstermektedir. QNB Finansbank düşük faizli konut kredisi paketinde faiz oranı yine % 0,95 olarak belirlemiştir. 100 Bin TL kredi aldığınızda yapacağınız ödeme tablosu ise aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Kredi Miktarı/vadesi: 100 Bin TL/ 120 ay
 • Taksit miktarı: 1400 TL
 • Toplam faiz Gideri: 68. 028 TL
 • Kredi Dosya Masrafları Toplamı: 1.164 TL

Yapı Kredi Düşük Faizli Konut Kredisi

İncelediğimiz bankalar arasında en düşük faiz oranını veren Yapı Kredi, kredi çeken müşterilerinden farklı taleplerde bulunmaktadır. Örneğin kredi çeken kişinin hayat sigortası yaptırmasını ve beraberinde de konuta DASK (doğal afet sigortası) yapılması talebinde bulunuyor. Başta düşük faiz oranı vererek cezp etse de uzun vadede faiz açığını kapatıyor. Yapı Kredi düşük faizli konut kredisi paketinin içeriği şu şekildedir:

 • Kredi Miktarı/vadesi: 100 Bin TL/ 120 ay
 • Taksit miktarı: 1366 TL
 • Toplam faiz Gideri: 63.944
 • Kredi Dosya Masrafları Toplamı: 1.230 TL

Üç banka arasında seçim yapacak olursanız en uygun faiz koşullu banka Yapı Kredi, en düşük dosya masrafı sunan banka Anadolubank olarak karşımıza çıkmaktadır. Hayat sigortası yaptırmayı düşünmüyorsanız da QNB Finansbank ile AnadoluBank arasında seçim yapabilirsiniz.

Konut kredilerinde bir diğer önemli kavram da ekspertizdir. Ekspertiz nedir başlıklı yazımızda ayrıntıları bulabilir ve konut ekspertiz ücretleri hesaplamaları hakkında en güncel bilgileri edinebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar “3 Bankanın Düşük Faizli Konut Kredisi Kampanyası Detayları” yazısı hakkında

 1. Yapı kredi en uygunu hocam bizde yapı krediden aldık. Gayetde kolay oldu sorunsuz çok fazla bir miktar değil 20.000 TL aldık 550 TL olarak ödüyoruz. Yapı krediyi tavsiye ederim. tabi zaman zaman değişebilir bu oranlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir